Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division - Gr.14

Llerenense – Ef Puebla de la Calzada

Llerenense
VEVVV
19:30 Sâmbătă, 17 octombrie
11.76 X3.35 24.10
1X1.16 X21.85 121.23

Ultimele 5 / 5: Llerenense marchează 1.4 și primește 0.4. Ef Puebla de la Calzada 1.6 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 51% · Egal 27% · Oaspete 22%

Goluri / meci

1.4 + 1.6

Peste 2.5

1.92 · forma 40% / 60%

GG

Da 1.83 · Nu 1.87

Analiză Llerenense – Ef Puebla de la Calzada

Llerenense o primește pe Ef Puebla de la Calzada sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30 (ora României), în Tercera Division - Gr.14 (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Llerenense are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 2 goluri primite (1,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Ef Puebla de la Calzada are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Llerenense stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Llerenense a câștigat 3, Ef Puebla de la Calzada a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 01.05.2026, s-a terminat Ef Puebla de la Calzada 4–1 Llerenense.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.35 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 51% pentru Llerenense, 27% pentru egal și 22% pentru Ef Puebla de la Calzada. Favorită e Llerenense. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.92 și sub 2.5 la 1.78, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.83 și Nu la 1.87.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,00) și cele deduse din cote (1,62 – 0,98) și ajunge la 1,41 goluri estimate pentru Llerenense și 0,99 pentru Ef Puebla de la Calzada, adică 2,40 în total. Cu aceste valori, Llerenense câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Ef Puebla de la Calzada câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,8%.

Statistici-cheie
IndicatorLlerenenseEf Puebla de la Calzada
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-02-2-1
Puncte / meci2,601,60
Goluri marcate (medie)7 (1,4)8 (1,6)
Goluri primite (medie)2 (0,4)5 (1,0)
% Peste 2.540%60%
% GG40%40%
Victorii H2H (4 meciuri)31
Goluri estimate (model)1,410,99
Șanse de victorie (model)47%26%

Goluri estimate

1,41 – 0,99 · total 2,40

1X2 model

47% · 27% · 26%

Peste 2.5 model

43% · cotă corectă 2.33

GG model

47% · cotă corectă 2.13

Distribuția golurilor
9%0
22%1
26%2
21%3
12%4
10%5+

Sub 2.5: 57% · Peste 2.5: 43% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Llerenense ↓ / Ef Puebla d. →012345
0 9,1 9,0 4,4 1,5 0,4 0,1
1 12,8 12,7 6,3 2,1 0,5 0,1
2 9,0 8,9 4,4 1,5 0,4 0,1
3 4,2 4,2 2,1 0,7 0,2 0,0
4 1,5 1,5 0,7 0,2 0,1 0,0
5 0,4 0,4 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Llerenense, coloane = goluri Ef Puebla de la Calzada.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 1.78 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.6
0.4
Primite / meci
1.0
80%
Victorii
40%
40%
Peste 2.5
60%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Llerenense – Ef Puebla de la Calzada?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Llerenense – Ef Puebla de la Calzada?

Meciul face parte din Tercera Division - Gr.14 (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Llerenense – Ef Puebla de la Calzada?

Cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.35 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Llerenense, 27% egal și 22% pentru Ef Puebla de la Calzada, cu Llerenense favorită la cota 1.76.

Câte goluri se așteaptă în Llerenense – Ef Puebla de la Calzada?

Modelul nostru estimează 2,40 goluri (1,41 pentru Llerenense, 0,99 pentru Ef Puebla de la Calzada). Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Tercera Division - Gr.14
11.10
19:00
Gevora – Llerenense 1–2
11.10
13:15
CD Zafra – Montijo 1–1
11.10
13:00
Villanovense – Azuaga 2–0
04.10
13:30
Montijo – CF Jaraiz 2–0