LKS Lomza II – Hetman Tykocin
Ultimele 5 / 5: LKS Lomza II marchează 2.6 și primește 1.0. Hetman Tykocin 3.2 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 23% · Oaspete 38%
Goluri / meci
2.6 + 3.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză LKS Lomza II – Hetman Tykocin
LKS Lomza II o primește pe Hetman Tykocin duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în 4. Liga podlaska. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
LKS Lomza II are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 5 goluri primite (2,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Hetman Tykocin are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 11 goluri primite (3,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.90 / 2.35. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 38% pentru LKS Lomza II, 23% pentru egal și 38% pentru Hetman Tykocin. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,40 goluri estimate pentru LKS Lomza II și 2,10 pentru Hetman Tykocin, adică 4,50 în total. Cu aceste valori, LKS Lomza II câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Hetman Tykocin câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 80%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 7,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | LKS Lomza II | Hetman Tykocin |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 2,40 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 16 (3,2) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 2,40 | 2,10 |
| Șanse de victorie (model) | 46% | 35% |
Goluri estimate
2,40 – 2,10 · total 4,50
1X2 model
46% · 19% · 35%
Peste 2.5 model
83% · cotă corectă 1.20
GG model
80% · cotă corectă 1.25
Sub 2.5: 17% · Peste 2.5: 83% · total goluri în 90 de minute
| LKS Lomza II ↓ / Hetman Tyko. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,1 | 2,3 | 2,4 | 1,7 | 0,9 | 0,4 |
| 1 | 2,7 | 5,6 | 5,9 | 4,1 | 2,2 | 0,9 |
| 2 | 3,2 | 6,7 | 7,1 | 4,9 | 2,6 | 1,1 |
| 3 | 2,6 | 5,4 | 5,6 | 4,0 | 2,1 | 0,9 |
| 4 | 1,5 | 3,2 | 3,4 | 2,4 | 1,2 | 0,5 |
| 5 | 0,7 | 1,5 | 1,6 | 1,1 | 0,6 | 0,3 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri LKS Lomza II, coloane = goluri Hetman Tykocin.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hetman Tykocin. Hetman Tykocin primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: LKS Lomza II 46%, egal 19%, Hetman Tykocin 35%. Peste 2.5 goluri are 83% în model (cotă corectă 1.20). Ambele marchează (GG) are 80% în model (cotă corectă 1.25). Scorul cel mai probabil: 2–2 (7,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe LKS Lomza II – Hetman Tykocin?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă LKS Lomza II – Hetman Tykocin?
Meciul face parte din 4. Liga podlaska. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre LKS Lomza II – Hetman Tykocin?
Cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.90 / 2.35. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru LKS Lomza II, 23% egal și 38% pentru Hetman Tykocin, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în LKS Lomza II – Hetman Tykocin?
Modelul nostru estimează 4,50 goluri (2,40 pentru LKS Lomza II, 2,10 pentru Hetman Tykocin). Peste 2.5 goluri are 83%, GG are 80%, iar cel mai probabil scor este 2–2.