Duminică18 octombrie
Live 145 Pune pont

EcuadorEcuador · Seria A

Libertad FC - CSD Macara

Statistici și rezultat final · marți, 25 august

EcuadorSeria A · Ecuador Final
Libertad FC
VEVVV
Final1-0Pauză 1-0
CSD Macara
ÎEEÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Libertad FC 27%Egal 30%CSD Macara 43%

Libertad FC 1-0 CSD Macara: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Libertad FC 1-0 CSD Macara (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 42% pentru victoria lui Libertad FC, iar cotele fără marjă 27%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,3 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG n-a ieșit (NG avea 54%). Scorul exact 1-0 avea 12,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (6-4) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Libertad FCîn meciCSD Macara
6
Cornere
4
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Libertad FC vs CSD Macara

Libertad FC marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,6. CSD Macara marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. Ultimele 6 întâlniri directe: Libertad FC 1, egal 1, CSD Macara 4.

~2,3goluri estimate
41%peste 2,5 goluri
46%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Libertad FCultimele 5CSD Macara
2,60
Puncte / meci
1,00
2,0
Goluri marcate / meci
0,8
0,6
Goluri primite / meci
1,0
4
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Libertad FC și ultimele 5 CSD Macara, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Libertad FC4-1-0

V
Libertad FC - CSD Macara25.08.26 · Seria A
1-0
E
Guayaquil City - Libertad FC16.08.26 · Seria A
2-2
V2-1
V
Libertad FC - Orense01.08.26 · Seria A
3-0
V
Mushuc Runa - Libertad FC27.07.26 · Seria A
0-2

CSD Macara1-2-2

Î
Libertad FC - CSD Macara25.08.26 · Seria A
1-0
E
CSD Macara - Santos21.08.26 · Copa Sudamericana
0-0
E1-1
Î
Santos - CSD Macara14.08.26 · Copa Sudamericana
2-1
V
Barcelona SC - CSD Macara09.08.26 · Seria A
1-2

Întâlniri directe Libertad FC - CSD Macara

Libertad FC 1Egal 1CSD Macara 4
V
Libertad FC - CSD Macara25.08.2026 · pauză 1-0
1-0
Î
CSD Macara - Libertad FC26.04.2026 · pauză 2-0
3-0
E
CSD Macara - Libertad FC22.09.2025 · pauză 0-0
1-1
Î
Libertad FC - CSD Macara25.05.2025 · pauză 0-0
0-1
Î
Libertad FC - CSD Macara17.08.2024 · pauză 0-0
0-1
Î
CSD Macara - Libertad FC15.03.2024 · pauză 2-0
3-0

V/E/Î din perspectiva Libertad FC. 2 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Libertad FC - CSD Macara

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Libertad FC3.5027% fără marjă
X · Egal3.1030% fără marjă
2 · CSD Macara2.1543% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.56
X2 1.34
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.36
Sub 2.5 1.64
Peste 2.5 2.12

Ambele marchează

GG Da 1.87
GG Nu 1.83

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.33
Pauză peste 1.5 3.05

Cornere

Sub 9.5 1.66
Peste 9.5 2.10

Analiza de dinainte de meci

Libertad FC - CSD Macara s-a jucat marți, 25 august, în Seria A (Ecuador). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Libertad FC n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 10-3. CSD Macara vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 5.

În ultimele 6 întâlniri directe, Libertad FC a câștigat o dată, CSD Macara de 4 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,8 goluri în medie. Ultima: Libertad FC - CSD Macara 1-0, pe 25 august 2026.

CSD Macara pleacă favorită, la cota 2.15. Egalul e la 3.10, iar Libertad FC la 3.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 43% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.12, iar GG la 1.87.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,3 pentru Libertad FC și 1,0 pentru CSD Macara. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 42% la victorie, față de 27%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X merită privit: 70% în model, iar 1.56 plătește peste cota corectă de 1.43. Sub 2.5 goluri: 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. Cota 1.64 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Libertad FC - CSD Macara

Goluri estimate: 1,27 Libertad FC și 1,04 CSD Macara, total 2,31. 1X2 în model: 42% · 28% · 30%. Peste 2,5: 41% (cotă corectă 2.44). GG: 46% (cotă corectă 2.17). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
23%1
26%2
20%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 59% · peste 2,5: 41% (verde).

Scoruri probabile

1-113,1%1-012,6%0-110,3%0-09,9%2-18,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Favorit fără formă. CSD Macara e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere6-4
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startCSD Macara · 2.15
Goluri estimate~2,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Libertad FC - CSD Macara?

S-a jucat marți, 25 august, ora 03:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Libertad FC - CSD Macara?

În Seria A (Ecuador).

Unde s-a jucat Libertad FC - CSD Macara?

Pe Stadionul Federativo Reina del Cisne, în Loja, marți, 25 august, ora 03:00 (ora României).

Cine era favorită în Libertad FC - CSD Macara?

CSD Macara pleca favorită, la cota 2.15. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Libertad FC - CSD Macara?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,3.

Alte meciuri din Seria A

Toată liga →