Duminică18 octombrie
Live 58 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kolmonen

Lepa - Gilla FC

Statistici și rezultat final · miercuri, 22 iulie

FinlandaKolmonen · Finlanda Final
Lepa
ÎÎVÎV
Final2-0
Gilla FC
ÎÎEVV
Șanse înainte de meci, după cote
Lepa 38%Egal 23%Gilla FC 39%

Lepa 2-0 Gilla FC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Lepa 2-0 Gilla FC. Înainte de start, modelul dădea 33% pentru victoria lui Lepa, iar cotele fără marjă 38%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 26%), iar GG n-a ieșit (NG avea 28%). Scorul exact 2-0 avea 3,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (1-8) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Lepaîn meciGilla FC
1
Cornere
8
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Lepa vs Gilla FC

Lepa marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,2. Gilla FC marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,8. La Lepa, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,8goluri estimate
74%peste 2,5 goluri
72%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Lepaultimele 5Gilla FC
1,20
Puncte / meci
1,40
1,4
Goluri marcate / meci
2,2
2,2
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
100%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Lepa și ultimele 5 Gilla FC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Lepa2-0-3

Î
EsPa - Lepa03.07.26 · Kolmonen
2-0
Î
Lepa - EPS Reservi24.06.26 · Kolmonen
1-2
V
Lepa - PPJ Ruoholahti10.06.26 · Kolmonen
3-1
Î
GrIFK/Akatemia U23 - Lepa07.06.26 · Kolmonen
4-0
V
Lepa - EIF Akademi27.05.26 · Kolmonen
3-2

Gilla FC2-1-2

Î
Lohjan Pallo - Gilla FC23.06.26 · Kolmonen
3-2
Î
Gilla FC - EIF Akademi10.06.26 · Kolmonen
1-3
E
NuPS - Gilla FC07.06.26 · Kolmonen
1-1
V
GrIFK/Akatemia U23 - Gilla FC27.05.26 · Kolmonen
1-2
V
Gilla FC - EPS Reservi24.05.26 · Kolmonen
5-1

Întâlniri directe Lepa - Gilla FC

Lepa 0Egal 0Gilla FC 1
Î
Gilla FC - Lepa19.04.2026 · pauză 0-1
4-1

V/E/Î din perspectiva Lepa. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Lepa - Gilla FC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Lepa2.4038% fără marjă
X · Egal3.9023% fără marjă
2 · Gilla FC2.3039% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.54
X2 1.39
12 1.18

Goluri

Sub 2.5 3.55
Peste 2.5 1.21

Ambele marchează

GG Da 1.24
GG Nu 3.60

Analiza de dinainte de meci

Lepa - Gilla FC s-a jucat miercuri, 22 iulie, în Kolmonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Lepa are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Gilla FC vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 9. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Gilla FC - Lepa 4-1, pe 19 aprilie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.40 pentru gazde, 2.30 pentru oaspeți și 3.90 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.21, iar GG la 1.24.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,8 pentru Lepa și 2,1 pentru Gilla FC. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Lepa are 33%, Gilla FC 46%. Peste 2.5 goluri are 74% în model, dar la 1.21 plătește sub cota corectă de 1.35. Ambele marchează (GG): 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.24, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Lepa - Gilla FC

Goluri estimate: 1,76 Lepa și 2,08 Gilla FC, total 3,84. 1X2 în model: 33% · 21% · 46%. Peste 2,5: 74% (cotă corectă 1.35). GG: 72% (cotă corectă 1.39). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
16%2
20%3
20%4
34%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 26% · peste 2,5: 74% (verde).

Scoruri probabile

1-28,2%1-17,9%2-27,2%2-16,9%1-35,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Lepa. Lepa a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Gilla FC. Gilla FC a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Cornere1-8
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startGilla FC · 2.30
Goluri estimate~3,8
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Lepa - Gilla FC?

S-a jucat miercuri, 22 iulie, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Lepa - Gilla FC?

În Kolmonen (Finlanda).

Cine era favorită în Lepa - Gilla FC?

Niciuna clar: cotele erau 2.40 la gazde și 2.30 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Lepa - Gilla FC?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.

Alte meciuri din Kolmonen

Toată liga →