Vineri23 octombrie
Live 54 Pune pont

SpaniaSpania · LaLiga 2

Leganes - Mallorca

Statistici, pont și cote · sâmbătă, 24 octombrie, ora 17:15

SpaniaLaLiga 2 · Spania + Pune pont
Leganes
ÎÎÎÎV
Sâmbătă17:1524 octombrie
Mallorca
EVEÎV
Șanse după cote, fără marjă · înainte de start
Leganes 30%Egal 30%Mallorca 40%

Statistici Leganes vs Mallorca

Leganes marchează 0,6 goluri pe meci și primește 2,4. Mallorca marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,6. La Mallorca, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,4goluri estimate
42%peste 2,5 goluri
44%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Leganesultimele 5Mallorca
0,60
Puncte / meci
1,60
0,6
Goluri marcate / meci
1,0
2,4
Goluri primite / meci
0,6
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
20%
20%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Leganes și ultimele 5 Mallorca, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Leganes1-0-4

Î
Leganes - Cordoba16.10.26 · LaLiga 2
0-1
Î
Almeria - Leganes11.10.26 · LaLiga 2
3-0
Î
Cadiz - Leganes03.10.26 · LaLiga 2
4-0
Î
Leganes - Castellon28.09.26 · LaLiga 2
0-2
V
Leganes - Granada20.09.26 · LaLiga 2
3-2

Mallorca2-2-1

E
Eibar - Mallorca17.10.26 · LaLiga 2
1-1
V
Mallorca - Las Palmas11.10.26 · LaLiga 2
3-1
E
Girona - Mallorca04.10.26 · LaLiga 2
0-0
Î
Mallorca - Almeria27.09.26 · LaLiga 2
0-1
V
Real Sociedad B - Mallorca19.09.26 · LaLiga 2
0-1

Întâlniri directe Leganes - Mallorca

Leganes 0Egal 1Mallorca 1
E
Mallorca - Leganes19.04.2025 · pauză 0-0
0-0
Î
Leganes - Mallorca31.08.2024 · pauză 0-1
0-1

V/E/Î din perspectiva Leganes. 0 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Leganes - Mallorca

0

Niciun tipster nu a pus încă pont pe meciul ăsta. Pontul se poate pune până cu 2 minute înainte de start, la cota din acel moment.

Pune pont

Cote Leganes - Mallorca

1 · Leganes3.1530% fără marjă
X · Egal3.1530% fără marjă
2 · Mallorca2.3540% fără marjă

Cote înainte de start, actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.60
X2 1.34
12 1.34

Goluri

Peste 1.5 1.39
Sub 2.5 1.67
Peste 2.5 2.20

Ambele marchează

GG Da 1.88
GG Nu 1.83

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.34
Pauză peste 1.5 3.10

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiză și pont Leganes - Mallorca

Sâmbătă, 24 octombrie, de la 17:15, Mallorca joacă pe terenul lui Leganes, în LaLiga 2 (Spania). Mallorca vine într-o formă clar mai bună.

Leganes vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 3 goluri și a primit 12. În ultimele 5 meciuri, Mallorca are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 5-3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 2 întâlniri directe, Leganes a câștigat niciodată, Mallorca o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 0,5 goluri în medie. Ultima: Mallorca - Leganes 0-0, pe 19 aprilie 2025.

Casele o dau favorită pe Mallorca, la 2.35, cu egalul la 3.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 40% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.20, iar GG la 1.88.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 0,9 pentru Leganes și 1,5 pentru Mallorca. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 21% la victorie, față de 30%.

Verdict

Pentru victorie Mallorca, modelul calculează 53%. Cota de 2.35 e peste cea corectă (1.89). Sub 2.5 goluri are 58% în model, iar 1.67 e aproape de cota corectă (1.72). Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Leganes - Mallorca

Goluri estimate: 0,85 Leganes și 1,50 Mallorca, total 2,35. 1X2 în model: 21% · 26% · 53%. Peste 2,5: 42% (cotă corectă 2.38). GG: 44% (cotă corectă 2.27). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 58% · peste 2,5: 42% (verde).

Scoruri probabile

0-114,3%1-112,2%0-210,7%0-09,5%1-29,1%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Leganes. Leganes a primit 12 goluri în ultimele 5 partide.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Start24.10, 17:15
FavorităMallorca · 2.35
Goluri estimate~2,4
Scor probabil0-1
+ Pune pont pe meci

Întrebări frecvente

La ce oră începe Leganes - Mallorca?

Sâmbătă, 24 octombrie, ora 17:15, ora României.

În ce competiție se joacă Leganes - Mallorca?

În LaLiga 2 (Spania).

Unde se joacă Leganes - Mallorca?

Pe Estadio Municipal de Butarque, în Leganés, sâmbătă, 24 octombrie, ora 17:15 (ora României).

Cine e favorită în Leganes - Mallorca?

Mallorca, la cota 2.35. Egalul e la 3.15.

Câte goluri se așteaptă în Leganes - Mallorca?

În jur de 2,4, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 0-1.

Alte meciuri din LaLiga 2

Toată liga →