Vineri23 octombrie
Live 54 Pune pont

SpaniaSpania · LaLiga 2

Girona - Celta Vigo B

Statistici, pont și cote · sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:30

SpaniaLaLiga 2 · Spania + Pune pont
Girona
VEEVV
Sâmbătă19:3024 octombrie
Celta Vigo B
EVÎEÎ
Șanse după cote, fără marjă · înainte de start
Girona 70%Egal 18%Celta Vigo B 12%

Statistici Girona vs Celta Vigo B

Girona marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,4. Celta Vigo B marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. La Girona, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,8goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Gironaultimele 5Celta Vigo B
2,20
Puncte / meci
1,00
1,4
Goluri marcate / meci
1,6
0,4
Goluri primite / meci
1,6
3
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
80%

Ultimele 5 meciuri Girona și ultimele 5 Celta Vigo B, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Girona3-2-0

V
Girona - Andorra18.10.26 · LaLiga 2
2-0
E
Tenerife - Girona12.10.26 · LaLiga 2
1-1
E
Girona - Mallorca04.10.26 · LaLiga 2
0-0
V
Girona - Albacete25.09.26 · LaLiga 2
2-0
V
Cadiz - Girona19.09.26 · LaLiga 2
1-2

Celta Vigo B1-2-2

E
Celta Vigo B - Tenerife19.10.26 · LaLiga 2
1-1
V
Celta Vigo B - Real Sociedad B10.10.26 · LaLiga 2
4-1
Î
Gijon - Celta Vigo B04.10.26 · LaLiga 2
3-2
E
Celta Vigo B - Sabadell26.09.26 · LaLiga 2
1-1
Î
Almeria - Celta Vigo B20.09.26 · LaLiga 2
2-0

Ponturi Girona - Celta Vigo B

0

Niciun tipster nu a pus încă pont pe meciul ăsta. Pontul se poate pune până cu 2 minute înainte de start, la cota din acel moment.

Pune pont

Cote Girona - Celta Vigo B

1 · Girona1.3470% fără marjă
X · Egal5.3518% fără marjă
2 · Celta Vigo B7.6012% fără marjă

Cote înainte de start, actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.09
X2 2.95
12 1.16

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.47
Peste 2.5 1.54

Ambele marchează

GG Da 1.76
GG Nu 1.97

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.65
Pauză peste 1.5 2.17

Cornere

Sub 9.5 1.71
Peste 9.5 2.00

Analiză și pont Girona - Celta Vigo B

Meciul Girona - Celta Vigo B se joacă sâmbătă, 24 octombrie, de la 19:30 (ora României), în LaLiga 2 (Spania). Girona vine într-o formă clar mai bună.

Girona n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 7 goluri și a primit 2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Celta Vigo B are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 8-8.

Casele o dau favorită pe Girona, la 1.34, cu egalul la 5.35. Fără marja caselor, asta înseamnă 70% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.54, iar GG la 1.76.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,9 pentru Girona și 0,9 pentru Celta Vigo B. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 60% la victorie, față de 70%.

Verdict

Victorie Girona: 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. La 1.34, plătește prea puțin. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 77%. Cota de 1.16 e sub cea corectă (1.30) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Girona - Celta Vigo B

Goluri estimate: 1,91 Girona și 0,93 Celta Vigo B, total 2,84. 1X2 în model: 60% · 22% · 18%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
23%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-011,2%2-010,7%1-110,4%2-19,9%3-06,8%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Celta Vigo B. Celta Vigo B a primit 8 goluri în ultimele 5 partide.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,5 goluri, după cote 3,2. Modelul ia media celor două.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Start24.10, 19:30
FavorităGirona · 1.34
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-0
+ Pune pont pe meci

Întrebări frecvente

La ce oră începe Girona - Celta Vigo B?

Sâmbătă, 24 octombrie, ora 19:30, ora României.

În ce competiție se joacă Girona - Celta Vigo B?

În LaLiga 2 (Spania).

Cine e favorită în Girona - Celta Vigo B?

Girona, la cota 1.34. Egalul e la 5.35.

Câte goluri se așteaptă în Girona - Celta Vigo B?

În jur de 2,8, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-0.

Alte meciuri din LaLiga 2

Toată liga →