Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

4. Liga lubuska

Lechia Zielona Gora II – Sprotavia Szprotawa

13:00 Duminică, 18 octombrie
Sprotavia Szprotawa
ÎÎÎÎÎ
11.13 X8.10 29.00
1X1.01 X24.30 121.02

Ultimele 5 / 5: Lechia Zielona Gora II marchează 2.6 și primește 0.6. Sprotavia Szprotawa 0.4 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 79% · Egal 11% · Oaspete 10%

Goluri / meci

2.6 + 0.4

Peste 2.5

— · forma 80% / 60%

GG

—

Analiză Lechia Zielona Gora II – Sprotavia Szprotawa

Lechia Zielona Gora II o primește pe Sprotavia Szprotawa duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în 4. Liga lubuska. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lechia Zielona Gora II are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 3 goluri primite (2,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Sprotavia Szprotawa are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 13 goluri primite (0,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Lechia Zielona Gora II stă mai bine, cu o diferență de 3,00 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Lechia Zielona Gora II a câștigat 1, Sprotavia Szprotawa a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 9,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 03.04.2026, s-a terminat Lechia Zielona Góra II 4–6 Sprotavia Szprotawa.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.13 / 8.10 / 9.00. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 79% pentru Lechia Zielona Gora II, 11% pentru egal și 10% pentru Sprotavia Szprotawa. Favorită e Lechia Zielona Gora II.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,60 goluri estimate pentru Lechia Zielona Gora II și 0,50 pentru Sprotavia Szprotawa, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Lechia Zielona Gora II câștigă în 82% din cazuri, egalul iese în 13%, iar Sprotavia Szprotawa câștigă în 5%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 36%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 15,2%.

Statistici-cheie
IndicatorLechia Zielona Gora IISprotavia Szprotawa
Meciuri analizate55
V-E-Î5-0-00-0-5
Puncte / meci3,000,00
Goluri marcate (medie)13 (2,6)2 (0,4)
Goluri primite (medie)3 (0,6)13 (2,6)
% Peste 2.580%60%
% GG60%40%
Victorii H2H (2 meciuri)11
Goluri estimate (model)2,600,50
Șanse de victorie (model)82%5%

Goluri estimate

2,60 – 0,50 · total 3,10

1X2 model

82% · 13% · 5%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

36% · cotă corectă 2.78

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lechia Ziel. ↓ / Sprotavia S. →012345
0 4,5 2,3 0,6 0,1 0,0 0,0
1 11,7 5,9 1,5 0,2 0,0 0,0
2 15,2 7,6 1,9 0,3 0,0 0,0
3 13,2 6,6 1,6 0,3 0,0 0,0
4 8,6 4,3 1,1 0,2 0,0 0,0
5 4,5 2,2 0,6 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lechia Zielona Gora II, coloane = goluri Sprotavia Szprotawa.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Sprotavia Szprotawa. Sprotavia Szprotawa primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Sprotavia Szprotawa. Sprotavia Szprotawa a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Lechia Zielona Gora II are 82% în model (cotă corectă 1.22), dar cota 1.13 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Nu marchează ambele (NG) are 64% în model (cotă corectă 1.56). Scorul cel mai probabil: 2–0 (15,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
0.4
0.6
Primite / meci
2.6
100%
Victorii
0%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lechia Zielona Gora II – Sprotavia Szprotawa?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lechia Zielona Gora II – Sprotavia Szprotawa?

Meciul face parte din 4. Liga lubuska. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre Lechia Zielona Gora II – Sprotavia Szprotawa?

Cotele 1X2 sunt 1.13 / 8.10 / 9.00. Fără marjă, asta înseamnă 79% pentru Lechia Zielona Gora II, 11% egal și 10% pentru Sprotavia Szprotawa, cu Lechia Zielona Gora II favorită la cota 1.13.

Câte goluri se așteaptă în Lechia Zielona Gora II – Sprotavia Szprotawa?

Modelul nostru estimează 3,10 goluri (2,60 pentru Lechia Zielona Gora II, 0,50 pentru Sprotavia Szprotawa). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 36%, iar cel mai probabil scor este 2–0.