Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

SpaniaSpania · Segunda Federacion

Las Palmas B – Puente Genil

Las Palmas B
EÎEVÎ
14:00 Duminică, 18 octombrie
Puente Genil
VÎEÎÎ
12.30 X3.00 23.10
1X1.30 X21.53 121.32

Ultimele 5 / 5: Las Palmas B marchează 0.4 și primește 1.6. Puente Genil 0.4 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 40% · Egal 31% · Oaspete 30%

Goluri / meci

0.4 + 0.4

Peste 2.5

2.17 · forma 40% / 20%

GG

Da 1.88 · Nu 1.82

Analiză Las Palmas B – Puente Genil

Las Palmas B o primește pe Puente Genil duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Las Palmas B are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 8 goluri primite (0,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Puente Genil are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 5 goluri primite (0,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.00 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 40% pentru Las Palmas B, 31% pentru egal și 30% pentru Puente Genil. Favorită e Las Palmas B. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.17 și sub 2.5 la 1.60, adică 42% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.88 și Nu la 1.82.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,00) și cele deduse din cote (1,29 – 1,08) și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru Las Palmas B și 1,04 pentru Puente Genil, adică 2,04 în total. Cu aceste valori, Las Palmas B câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 30%, iar Puente Genil câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 33%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 13,5%.

Statistici-cheie
IndicatorLas Palmas BPuente Genil
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-21-1-3
Puncte / meci1,000,80
Goluri marcate (medie)2 (0,4)2 (0,4)
Goluri primite (medie)8 (1,6)5 (1,0)
% Peste 2.540%20%
% GG20%20%
Goluri estimate (model)1,001,04
Șanse de victorie (model)34%36%

Goluri estimate

1,00 – 1,04 · total 2,04

1X2 model

34% · 30% · 36%

Peste 2.5 model

33% · cotă corectă 3.03

GG model

41% · cotă corectă 2.44

Distribuția golurilor
13%0
27%1
27%2
18%3
9%4
6%5+

Sub 2.5: 67% · Peste 2.5: 33% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Las Palmas B ↓ / Puente Genil →012345
0 13,0 13,5 7,0 2,4 0,6 0,1
1 13,0 13,5 7,0 2,4 0,6 0,1
2 6,5 6,8 3,5 1,2 0,3 0,1
3 2,2 2,3 1,2 0,4 0,1 0,0
4 0,5 0,6 0,3 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Las Palmas B, coloane = goluri Puente Genil.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Las Palmas B. Las Palmas B primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Las Palmas B. Las Palmas B a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Atac anemic: Puente Genil. Puente Genil a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,70 goluri, cotele doar 2,38. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Las Palmas B e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Las Palmas B 34%, egal 30%, Puente Genil 36%. Sub 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.60 e peste ea, deci are valoare. Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.82 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 0–1 (13,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.4
Goluri / meci
0.4
1.6
Primite / meci
1.0
20%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
20%
20%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Las Palmas B – Puente Genil?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Las Palmas B – Puente Genil?

Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Las Palmas B – Puente Genil?

Cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.00 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Las Palmas B, 31% egal și 30% pentru Puente Genil, cu Las Palmas B favorită la cota 2.30.

Câte goluri se așteaptă în Las Palmas B – Puente Genil?

Modelul nostru estimează 2,04 goluri (1,00 pentru Las Palmas B, 1,04 pentru Puente Genil). Peste 2.5 goluri are 33%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Segunda Federacion
17.10
17:00
Rayo Cantabria – CD Basconia 2.772.30
17.10
17:30
CD Ebro – Girona B 1.923.85
17.10
18:00
Barcelona B – Utebo 1.268.80
17.10
18:00
Ourense CF – Coruxo FC 1.953.75
17.10
18:00
Portugalete – Eibar B 2.752.55