Korona III K. – Victoria Skalbmierz
Ultimele 5 / 5: Korona III K. marchează 2.4 și primește 1.8. Victoria Skalbmierz 3.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 31% · Egal 23% · Oaspete 46%
Goluri / meci
2.4 + 3.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Korona III K. – Victoria Skalbmierz
Korona III K. o primește pe Victoria Skalbmierz duminică, 18 octombrie, ora 13:15 (ora României), în 4. Liga świętokrzyska. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Korona III K. are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 9 goluri primite (2,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Victoria Skalbmierz are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 6 goluri primite (3,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Victoria Skalbmierz stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Korona III K. a câștigat 1, Victoria Skalbmierz a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 29.03.2026, s-a terminat Korona Kielce III 3–3 Victoria Skalbmierz.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.90 / 4.00 / 1.95. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 31% pentru Korona III K., 23% pentru egal și 46% pentru Victoria Skalbmierz. Favorită e Victoria Skalbmierz.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru Korona III K. și 2,50 pentru Victoria Skalbmierz, adică 4,30 în total. Cu aceste valori, Korona III K. câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Victoria Skalbmierz câștigă în 53%. Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,6%.
| Indicator | Korona III K. | Victoria Skalbmierz |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 16 (3,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,80 | 2,50 |
| Șanse de victorie (model) | 28% | 53% |
Goluri estimate
1,80 – 2,50 · total 4,30
1X2 model
28% · 19% · 53%
Peste 2.5 model
80% · cotă corectă 1.25
GG model
77% · cotă corectă 1.30
Sub 2.5: 20% · Peste 2.5: 80% · total goluri în 90 de minute
| Korona III . ↓ / Victoria Sk. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,4 | 3,4 | 4,2 | 3,5 | 2,2 | 1,1 |
| 1 | 2,4 | 6,1 | 7,6 | 6,4 | 4,0 | 2,0 |
| 2 | 2,2 | 5,5 | 6,9 | 5,7 | 3,6 | 1,8 |
| 3 | 1,3 | 3,3 | 4,1 | 3,4 | 2,1 | 1,1 |
| 4 | 0,6 | 1,5 | 1,9 | 1,5 | 1,0 | 0,5 |
| 5 | 0,2 | 0,5 | 0,7 | 0,6 | 0,3 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Korona III K., coloane = goluri Victoria Skalbmierz.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Korona III K.. Korona III K. primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Victoria Skalbmierz are 53% în model (cotă corectă 1.89), iar cota 1.95 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 80% în model (cotă corectă 1.25). Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.03.26 | Korona Kielce III – Victoria Skalbmierz | — | 3–3 |
| 27.08.25 | Victoria Skalbmierz – Korona Kielce III | — | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Korona III K. – Victoria Skalbmierz?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Korona III K. – Victoria Skalbmierz?
Meciul face parte din 4. Liga świętokrzyska. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre Korona III K. – Victoria Skalbmierz?
Cotele 1X2 sunt 2.90 / 4.00 / 1.95. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Korona III K., 23% egal și 46% pentru Victoria Skalbmierz, cu Victoria Skalbmierz favorită la cota 1.95.
Câte goluri se așteaptă în Korona III K. – Victoria Skalbmierz?
Modelul nostru estimează 4,30 goluri (1,80 pentru Korona III K., 2,50 pentru Victoria Skalbmierz). Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–2.