Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

Kirklarelispor – Ankara Demirspor

Kirklarelispor
—
15:00 Duminică, 18 octombrie
12.92 X3.20 22.20
1X1.53 X21.30 121.26

1X2, fără marjă

Gazdă 31% · Egal 28% · Oaspete 41%

Goluri / meci

—

Peste 2.5

1.90

GG

Da 1.75 · Nu 1.97

Analiză Kirklarelispor – Ankara Demirspor

Kirklarelispor o primește pe Ankara Demirspor duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în un meci amical. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Pentru Kirklarelispor nu avem meciuri recente în baza de date. Pentru Ankara Demirspor nu avem meciuri recente în baza de date.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.20 / 2.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 31% pentru Kirklarelispor, 28% pentru egal și 41% pentru Ankara Demirspor. Favorită e Ankara Demirspor. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.75 și Nu la 1.97.

Pentru că nu avem destule meciuri recente, modelul pleacă doar de la cote și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Kirklarelispor și 1,42 pentru Ankara Demirspor, adică 2,62 în total. Cu aceste valori, Kirklarelispor câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Ankara Demirspor câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,4%.

Statistici-cheie
IndicatorKirklarelisporAnkara Demirspor
Meciuri analizate00
V-E-Î0-0-00-0-0
Puncte / meci0,000,00
Goluri marcate (medie)0 (0,0)0 (0,0)
Goluri primite (medie)0 (0,0)0 (0,0)
% Peste 2.50%0%
% GG0%0%
Goluri estimate (model)1,201,42
Șanse de victorie (model)32%42%

Goluri estimate

1,20 – 1,42 · total 2,62

1X2 model

32% · 26% · 42%

Peste 2.5 model

49% · cotă corectă 2.04

GG model

53% · cotă corectă 1.89

Distribuția golurilor
7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Kirklarelis. ↓ / Ankara Demi. →012345
0 7,3 10,3 7,3 3,5 1,2 0,4
1 8,7 12,4 8,8 4,2 1,5 0,4
2 5,2 7,4 5,3 2,5 0,9 0,3
3 2,1 3,0 2,1 1,0 0,4 0,1
4 0,6 0,9 0,6 0,3 0,1 0,0
5 0,2 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Kirklarelispor, coloane = goluri Ankara Demirspor.

Factori de risc

  • Eșantion mic. Avem doar 0 / 0 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,4%).

Nu avem ultimele meciuri ca să desenăm comparația.

Întrebări frecvente

La ce oră începe Kirklarelispor – Ankara Demirspor?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Kirklarelispor – Ankara Demirspor?

Meciul face parte din un meci amical. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre Kirklarelispor – Ankara Demirspor?

Cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.20 / 2.20. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Kirklarelispor, 28% egal și 41% pentru Ankara Demirspor, cu Ankara Demirspor favorită la cota 2.20.

Câte goluri se așteaptă în Kirklarelispor – Ankara Demirspor?

Modelul nostru estimează 2,62 goluri (1,20 pentru Kirklarelispor, 1,42 pentru Ankara Demirspor). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.