Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

Turcia Am.Turcia Am. · 2. Lig

Kastamonuspor – Isparta 32 Spor

Kastamonuspor
ÎVÎVÎ
14:30 Duminică, 18 octombrie
Isparta 32 Spor
VVVEÎ
13.00 X3.35 22.10
1X1.58 X21.30 121.23

Ultimele 5 / 5: Kastamonuspor marchează 0.8 și primește 1.8. Isparta 32 Spor 2.0 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 30% · Egal 27% · Oaspete 43%

Goluri / meci

0.8 + 2.0

Peste 2.5

1.72 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.64 · Nu 2.12

Analiză Kastamonuspor – Isparta 32 Spor

Kastamonuspor o primește pe Isparta 32 Spor duminică, 18 octombrie, ora 14:30 (ora României), în 2. Lig (Turcia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Kastamonuspor are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Isparta 32 Spor are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Isparta 32 Spor stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Kastamonuspor a câștigat 2, Isparta 32 Spor a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 26.03.2025, s-a terminat Isparta 32 Spor 1–3 Kastamonuspor.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.35 / 2.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 30% pentru Kastamonuspor, 27% pentru egal și 43% pentru Isparta 32 Spor. Favorită e Isparta 32 Spor. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.72 și sub 2.5 la 2.00, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.64 și Nu la 2.12.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,90) și cele deduse din cote (1,27 – 1,56) și ajunge la 1,24 goluri estimate pentru Kastamonuspor și 1,73 pentru Isparta 32 Spor, adică 2,97 în total. Cu aceste valori, Kastamonuspor câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Isparta 32 Spor câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%.

Statistici-cheie
IndicatorKastamonusporIsparta 32 Spor
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-1-1
Puncte / meci1,202,00
Goluri marcate (medie)4 (0,8)10 (2,0)
Goluri primite (medie)9 (1,8)8 (1,6)
% Peste 2.560%60%
% GG40%60%
Victorii H2H (3 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,241,73
Șanse de victorie (model)27%49%

Goluri estimate

1,24 – 1,73 · total 2,97

1X2 model

27% · 24% · 49%

Peste 2.5 model

57% · cotă corectă 1.75

GG model

58% · cotă corectă 1.72

Distribuția golurilor
5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Kastamonusp. ↓ / Isparta 32 . →012345
0 5,1 8,9 7,7 4,4 1,9 0,7
1 6,4 11,0 9,5 5,5 2,4 0,8
2 3,9 6,8 5,9 3,4 1,5 0,5
3 1,6 2,8 2,4 1,4 0,6 0,2
4 0,5 0,9 0,8 0,4 0,2 0,1
5 0,1 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Kastamonuspor, coloane = goluri Isparta 32 Spor.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Kastamonuspor. Kastamonuspor primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Isparta 32 Spor. Isparta 32 Spor primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 1.72 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.64 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
2.0
1.8
Primite / meci
1.6
40%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
60%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Kastamonuspor – Isparta 32 Spor?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Kastamonuspor – Isparta 32 Spor?

Meciul face parte din 2. Lig (Turcia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Kastamonuspor – Isparta 32 Spor?

Cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.35 / 2.10. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru Kastamonuspor, 27% egal și 43% pentru Isparta 32 Spor, cu Isparta 32 Spor favorită la cota 2.10.

Câte goluri se așteaptă în Kastamonuspor – Isparta 32 Spor?

Modelul nostru estimează 2,97 goluri (1,24 pentru Kastamonuspor, 1,73 pentru Isparta 32 Spor). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 2. Lig
17.10
14:00
1461 Trabzon FK – Inegolspor 1.823.65
17.10
19:00
Sanliurfaspor – Hatayspor 1.219.30
17.10
19:00
Menemenspor – Guzide Gebze Spor 3.152.05
17.10
19:00
Fethiyespor – Ankaragucu 3.601.88