Kasımpasa – Samsunspor
Ultimele 5 / 5: Kasımpasa marchează 1.2 și primește 1.4. Samsunspor 0.2 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 28% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.2 + 0.2
Peste 2.5
2.00 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.77 · Nu 1.97
Analiză Kasımpasa – Samsunspor
Kasımpasa o primește pe Samsunspor duminică, 18 octombrie, ora 13:30 (ora României), în Super Lig (Turcia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Kasımpasa are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Samsunspor are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 12 goluri primite (0,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kasımpasa stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Kasımpasa a câștigat 2, Samsunspor a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 30.01.2026, s-a terminat Kasımpasa 0–1 Samsunspor.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.35 / 2.77. După ce scoatem marja (aproximativ 6,0% pe piața asta), rămân 38% pentru Kasımpasa, 28% pentru egal și 34% pentru Samsunspor. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.00 și sub 2.5 la 1.82, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.77 și Nu la 1.97.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 0,80) și cele deduse din cote (1,33 – 1,25) și ajunge la 1,56 goluri estimate pentru Kasımpasa și 1,03 pentru Samsunspor, adică 2,59 în total. Cu aceste valori, Kasımpasa câștigă în 50% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Samsunspor câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Kasımpasa | Samsunspor |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 1,20 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 1 (0,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 20% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,56 | 1,03 |
| Șanse de victorie (model) | 50% | 25% |
Goluri estimate
1,56 – 1,03 · total 2,59
1X2 model
50% · 25% · 25%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
51% · cotă corectă 1.96
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| Kasımpasa ↓ / Samsunspor → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,5 | 7,7 | 4,0 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 11,7 | 12,1 | 6,2 | 2,1 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 9,1 | 9,4 | 4,8 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 4,7 | 4,9 | 2,5 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 1,9 | 1,9 | 1,0 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,6 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Kasımpasa, coloane = goluri Samsunspor.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Samsunspor. Samsunspor primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Samsunspor. Samsunspor a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Kasımpasa are 50% în model (cotă corectă 2.00), iar cota 2.50 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.32 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 30.01.26 | Kasımpasa – Samsunspor | 0–0 | 0–1 |
| 17.09.25 | Samsunspor – Kasımpasa | 0–0 | 0–0 |
| 29.03.25 | Samsunspor – Kasımpasa | 0–0 | 0–2 |
| 26.10.24 | Kasımpasa – Samsunspor | 1–0 | 1–4 |
| 27.04.24 | Kasımpasa – Samsunspor | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Kasımpasa – Samsunspor?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Kasımpasa – Samsunspor?
Meciul face parte din Super Lig (Turcia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Kasımpasa – Samsunspor?
Cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.35 / 2.77. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru Kasımpasa, 28% egal și 34% pentru Samsunspor, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Kasımpasa – Samsunspor?
Modelul nostru estimează 2,59 goluri (1,56 pentru Kasımpasa, 1,03 pentru Samsunspor). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 1–1.