Jagiellonia II – Nowy Dwor Mazowiecki
Ultimele 5 / 5: Jagiellonia II marchează 1.8 și primește 1.8. Nowy Dwor Mazowiecki 2.4 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 26% · Oaspete 38%
Goluri / meci
1.8 + 2.4
Peste 2.5
1.54 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.48 · Nu 2.47
Analiză Jagiellonia II – Nowy Dwor Mazowiecki
Jagiellonia II o primește pe Nowy Dwor Mazowiecki duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în III Liga - Gr.1 (Polonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Jagiellonia II are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Nowy Dwor Mazowiecki are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 11 goluri primite (2,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nowy Dwor Mazowiecki stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Jagiellonia II a câștigat 3, Nowy Dwor Mazowiecki a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat Jagiellonia II 5–1 Nowy Dwor Mazowiecki.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.57 / 3.55 / 2.40. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 36% pentru Jagiellonia II, 26% pentru egal și 38% pentru Nowy Dwor Mazowiecki. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.54 și sub 2.5 la 2.32, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.48 și Nu la 2.47.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 2,10) și cele deduse din cote (1,53 – 1,58) și ajunge la 1,76 goluri estimate pentru Jagiellonia II și 1,84 pentru Nowy Dwor Mazowiecki, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, Jagiellonia II câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Nowy Dwor Mazowiecki câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,8%.
| Indicator | Jagiellonia II | Nowy Dwor Mazowiecki |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,76 | 1,84 |
| Șanse de victorie (model) | 37% | 41% |
Goluri estimate
1,76 – 1,84 · total 3,60
1X2 model
37% · 22% · 41%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
70% · cotă corectă 1.43
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Jagiellonia. ↓ / Nowy Dwor M. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 5,0 | 4,6 | 2,8 | 1,3 | 0,5 |
| 1 | 4,8 | 8,8 | 8,1 | 5,0 | 2,3 | 0,8 |
| 2 | 4,2 | 7,8 | 7,2 | 4,4 | 2,0 | 0,7 |
| 3 | 2,5 | 4,6 | 4,2 | 2,6 | 1,2 | 0,4 |
| 4 | 1,1 | 2,0 | 1,8 | 1,1 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,4 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Jagiellonia II, coloane = goluri Nowy Dwor Mazowiecki.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Jagiellonia II. Jagiellonia II primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Nowy Dwor Mazowiecki. Nowy Dwor Mazowiecki primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 3,11. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Jagiellonia II 37%, egal 22%, Nowy Dwor Mazowiecki 41%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.54 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.48 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.04.26 | Jagiellonia II – Nowy Dwor Mazowiecki | — | 5–1 |
| 20.09.25 | Nowy Dwor Mazowiecki – Jagiellonia II | — | 3–2 |
| 23.11.24 | Jagiellonia II – Nowy Dwor Mazowiecki | — | 5–2 |
| 03.08.24 | Nowy Dwor Mazowiecki – Jagiellonia II | 1–0 | 1–0 |
| 17.03.24 | Jagiellonia II – Nowy Dwor Mazowiecki | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Jagiellonia II – Nowy Dwor Mazowiecki?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Jagiellonia II – Nowy Dwor Mazowiecki?
Meciul face parte din III Liga - Gr.1 (Polonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Jagiellonia II – Nowy Dwor Mazowiecki?
Cotele 1X2 sunt 2.57 / 3.55 / 2.40. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Jagiellonia II, 26% egal și 38% pentru Nowy Dwor Mazowiecki, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Jagiellonia II – Nowy Dwor Mazowiecki?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,76 pentru Jagiellonia II, 1,84 pentru Nowy Dwor Mazowiecki). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–1.