Izolator Boguchwala – Czarni Jaslo
Ultimele 5 / 5: Izolator Boguchwala marchează 1.2 și primește 1.4. Czarni Jaslo 1.8 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 62% · Egal 19% · Oaspete 19%
Goluri / meci
1.2 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Izolator Boguchwala – Czarni Jaslo
Izolator Boguchwala o primește pe Czarni Jaslo duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în 4. Liga podkarpacka. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Izolator Boguchwala are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Czarni Jaslo are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 10 goluri primite (1,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Izolator Boguchwala a câștigat 2, Czarni Jaslo a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 15.03.2026, s-a terminat Izolator Boguchwala 5–1 Czarni Jasło.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.45 / 4.85 / 4.65. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 62% pentru Izolator Boguchwala, 19% pentru egal și 19% pentru Czarni Jaslo. Favorită e Izolator Boguchwala.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Izolator Boguchwala și 1,60 pentru Czarni Jaslo, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Izolator Boguchwala câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Czarni Jaslo câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 24 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Izolator Boguchwala | Czarni Jaslo |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 80% | 100% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 38% |
Goluri estimate
1,60 – 1,60 · total 3,20
1X2 model
38% · 24% · 38%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Izolator Bo. ↓ / Czarni Jaslo → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 6,5 | 5,2 | 2,8 | 1,1 | 0,4 |
| 1 | 6,5 | 10,4 | 8,3 | 4,5 | 1,8 | 0,6 |
| 2 | 5,2 | 8,3 | 6,7 | 3,6 | 1,4 | 0,5 |
| 3 | 2,8 | 4,5 | 3,6 | 1,9 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 1,1 | 1,8 | 1,4 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Izolator Boguchwala, coloane = goluri Czarni Jaslo.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Czarni Jaslo. Czarni Jaslo primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Izolator Boguchwala 38%, egal 24%, Czarni Jaslo 38%. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.03.26 | Izolator Boguchwala – Czarni Jasło | — | 5–1 |
| 15.08.25 | Czarni Jasło – Izolator Boguchwala | — | 2–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Izolator Boguchwala – Czarni Jaslo?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Izolator Boguchwala – Czarni Jaslo?
Meciul face parte din 4. Liga podkarpacka. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre Izolator Boguchwala – Czarni Jaslo?
Cotele 1X2 sunt 1.45 / 4.85 / 4.65. Fără marjă, asta înseamnă 62% pentru Izolator Boguchwala, 19% egal și 19% pentru Czarni Jaslo, cu Izolator Boguchwala favorită la cota 1.45.
Câte goluri se așteaptă în Izolator Boguchwala – Czarni Jaslo?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,60 pentru Izolator Boguchwala, 1,60 pentru Czarni Jaslo). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.