Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

JaponiaJaponia · J2/J3 League

Iwaki - Imabari

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

JaponiaJ2/J3 League · Japonia Final
Iwaki
VVÎEE
Final2-1Pauză 0-0
Imabari
ÎEÎEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Iwaki 48%Egal 28%Imabari 24%

Iwaki 2-1 Imabari: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Iwaki 2-1 Imabari (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 47% pentru victoria lui Iwaki, iar cotele fără marjă 48%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 43%), iar GG a ieșit (48%). Scorul exact 2-1 avea 9,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (6-4) și 2 cartonașe galbene (0-2).

Iwakiîn meciImabari
6
Cornere
4
0
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Iwaki vs Imabari

Iwaki marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,0. Imabari marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,6. Ultimele 3 întâlniri directe: Iwaki 2, egal 0, Imabari 1.

~2,4goluri estimate
43%peste 2,5 goluri
48%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Iwakiultimele 5Imabari
1,60
Puncte / meci
0,40
1,2
Goluri marcate / meci
1,0
1,0
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
0
40%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
100%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Iwaki și ultimele 5 Imabari, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Iwaki2-2-1

V
Iwaki - Imabari09.08.26 · J2/J3 League
2-1
V
Nagano Parceiro - Iwaki12.07.26 · Amicale intercluburi
1-3
Î
Tokushima Vortis - Iwaki07.06.26 · J2/J3 League
2-0
E
Shonan Bellmare - Iwaki30.05.26 · J2/J3 League
1-1
E
Fujieda MYFC - Iwaki23.05.26 · J2/J3 League
0-0

Imabari0-2-3

Î
Iwaki - Imabari09.08.26 · J2/J3 League
2-1
E
Vanraure Hachinohe - Imabari07.06.26 · J2/J3 League
1-1
Î
Imabari - Ryukyu31.05.26 · J2/J3 League
1-2
E
Tokushima Vortis - Imabari24.05.26 · J2/J3 League
1-1
Î
Imabari - Kamatamare Sanuki17.05.26 · J2/J3 League
1-2

Întâlniri directe Iwaki - Imabari

Iwaki 2Egal 0Imabari 1
V
Iwaki - Imabari09.08.2026 · pauză 0-0
2-1
V
Imabari - Iwaki30.08.2025 · pauză 0-1
0-2
Î
Iwaki - Imabari23.03.2025 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Iwaki. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Iwaki - Imabari

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Iwaki1.9248% fără marjă
X · Egal3.3528% fără marjă
2 · Imabari3.8024% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.28
X2 1.62
12 1.31

Goluri

Peste 1.5 1.35
Sub 2.5 1.65
Peste 2.5 2.10

Ambele marchează

GG Da 1.87
GG Nu 1.83

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.34
Pauză peste 1.5 3.00

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Iwaki - Imabari s-a jucat duminică, 9 august, în J2/J3 League (Japonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Iwaki vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 5. Imabari n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-8.

În ultimele 3 întâlniri directe, Iwaki a câștigat de 2 ori, Imabari o dată. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Iwaki - Imabari 2-1, pe 9 august 2026.

Casele o dau favorită pe Iwaki, la 1.92, cu egalul la 3.35. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.10, iar GG la 1.87.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,4 pentru Iwaki și 1,0 pentru Imabari. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 74%. Cota de 1.28 e sub cea corectă (1.35) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 57% în model, dar la 1.65 plătește sub cota corectă de 1.75. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Iwaki - Imabari

Goluri estimate: 1,43 Iwaki și 0,98 Imabari, total 2,41. 1X2 în model: 47% · 27% · 26%. Peste 2,5: 43% (cotă corectă 2.33). GG: 48% (cotă corectă 2.08). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

9%0
22%1
26%2
21%3
12%4
10%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 57% · peste 2,5: 43% (verde).

Scoruri probabile

1-012,8%1-112,6%2-09,2%0-09,0%2-19,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Imabari. Imabari a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-0
Cornere6-4
Cartonașe galbene0-2
Favorită la startIwaki · 1.92
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Iwaki - Imabari?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 12:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Iwaki - Imabari?

În J2/J3 League (Japonia).

Unde s-a jucat Iwaki - Imabari?

Pe Hawaiians Stadium Iwaki, duminică, 9 august, ora 12:00 (ora României).

Cine era favorită în Iwaki - Imabari?

Iwaki pleca favorită, la cota 1.92. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Iwaki - Imabari?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din J2/J3 League

Toată liga →