Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

Turcia Am.Turcia Am. · 2. Lig

Iskenderunspor AS – 52 Orduspor

Iskenderunspor AS
EÎÎÎÎ
14:30 Duminică, 18 octombrie
52 Orduspor
VVÎÎV
14.90 X4.00 21.52
1X2.20 X21.10 121.17

Ultimele 5 / 5: Iskenderunspor AS marchează 1.0 și primește 3.0. 52 Orduspor 1.8 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 18% · Egal 22% · Oaspete 59%

Goluri / meci

1.0 + 1.8

Peste 2.5

1.55 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.65 · Nu 2.12

Analiză Iskenderunspor AS – 52 Orduspor

Iskenderunspor AS o primește pe 52 Orduspor duminică, 18 octombrie, ora 14:30 (ora României), în 2. Lig (Turcia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Iskenderunspor AS are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 15 goluri primite (1,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. 52 Orduspor are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, 52 Orduspor stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.90 / 4.00 / 1.52. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 18% pentru Iskenderunspor AS, 22% pentru egal și 59% pentru 52 Orduspor. Favorită e 52 Orduspor. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.55 și sub 2.5 la 2.25, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.12.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 2,40) și cele deduse din cote (1,05 – 2,02) și ajunge la 1,02 goluri estimate pentru Iskenderunspor AS și 2,21 pentru 52 Orduspor, adică 3,23 în total. Cu aceste valori, Iskenderunspor AS câștigă în 16% din cazuri, egalul iese în 19%, iar 52 Orduspor câștigă în 65%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,9%.

Statistici-cheie
IndicatorIskenderunspor AS52 Orduspor
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-43-0-2
Puncte / meci0,201,80
Goluri marcate (medie)5 (1,0)9 (1,8)
Goluri primite (medie)15 (3,0)5 (1,0)
% Peste 2.580%60%
% GG60%40%
Goluri estimate (model)1,022,21
Șanse de victorie (model)16%65%

Goluri estimate

1,02 – 2,21 · total 3,23

1X2 model

16% · 19% · 65%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Iskenderuns. ↓ / 52 Orduspor →012345
0 4,0 8,7 9,7 7,1 3,9 1,7
1 4,0 8,9 9,9 7,3 4,0 1,8
2 2,1 4,5 5,0 3,7 2,0 0,9
3 0,7 1,5 1,7 1,3 0,7 0,3
4 0,2 0,4 0,4 0,3 0,2 0,1
5 0,0 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Iskenderunspor AS, coloane = goluri 52 Orduspor.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Iskenderunspor AS. Iskenderunspor AS primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie 52 Orduspor are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.52 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.8
3.0
Primite / meci
1.0
0%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Iskenderunspor AS – 52 Orduspor?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Iskenderunspor AS – 52 Orduspor?

Meciul face parte din 2. Lig (Turcia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Iskenderunspor AS – 52 Orduspor?

Cotele 1X2 sunt 4.90 / 4.00 / 1.52. Fără marjă, asta înseamnă 18% pentru Iskenderunspor AS, 22% egal și 59% pentru 52 Orduspor, cu 52 Orduspor favorită la cota 1.52.

Câte goluri se așteaptă în Iskenderunspor AS – 52 Orduspor?

Modelul nostru estimează 3,23 goluri (1,02 pentru Iskenderunspor AS, 2,21 pentru 52 Orduspor). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din 2. Lig
17.10
14:00
1461 Trabzon FK – Inegolspor 1.823.65
17.10
19:00
Sanliurfaspor – Hatayspor 1.219.30
17.10
19:00
Menemenspor – Guzide Gebze Spor 3.152.05
17.10
19:00
Fethiyespor – Ankaragucu 3.601.88