Intercity – Real Murcia B
Ultimele 5 / 5: Intercity marchează 1.2 și primește 1.4. Real Murcia B 0.8 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 61% · Egal 24% · Oaspete 16%
Goluri / meci
1.2 + 0.8
Peste 2.5
1.85 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.97 · Nu 1.75
Analiză Intercity – Real Murcia B
Intercity o primește pe Real Murcia B duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Intercity are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Real Murcia B are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 10 goluri primite (0,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.51 / 3.85 / 5.80. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 61% pentru Intercity, 24% pentru egal și 16% pentru Real Murcia B. Favorită e Intercity. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.85, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.75.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,10) și cele deduse din cote (1,84 – 0,83) și ajunge la 1,72 goluri estimate pentru Intercity și 0,97 pentru Real Murcia B, adică 2,69 în total. Cu aceste valori, Intercity câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Real Murcia B câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 11,7%.
| Indicator | Intercity | Real Murcia B |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,20 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 1,72 | 0,97 |
| Șanse de victorie (model) | 55% | 21% |
Goluri estimate
1,72 – 0,97 · total 2,69
1X2 model
55% · 24% · 21%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
51% · cotă corectă 1.96
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Intercity ↓ / Real Murcia. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,8 | 6,6 | 3,2 | 1,0 | 0,3 | 0,0 |
| 1 | 11,7 | 11,3 | 5,5 | 1,8 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 10,0 | 9,7 | 4,7 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 5,8 | 5,6 | 2,7 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 2,5 | 2,4 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,9 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Intercity, coloane = goluri Real Murcia B.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Real Murcia B. Real Murcia B primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Intercity e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Intercity are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (11,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Intercity – Real Murcia B?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Intercity – Real Murcia B?
Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Intercity – Real Murcia B?
Cotele 1X2 sunt 1.51 / 3.85 / 5.80. Fără marjă, asta înseamnă 61% pentru Intercity, 24% egal și 16% pentru Real Murcia B, cu Intercity favorită la cota 1.51.
Câte goluri se așteaptă în Intercity – Real Murcia B?
Modelul nostru estimează 2,69 goluri (1,72 pentru Intercity, 0,97 pentru Real Murcia B). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 1–0.