Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

Inegol Kafkas Genclikspor – Sebat Genclik Spor

15:00 Duminică, 18 octombrie
12.32 X3.35 22.65
1X1.37 X21.47 121.24

1X2, fără marjă

Gazdă 39% · Egal 27% · Oaspete 34%

Goluri / meci

—

Peste 2.5

1.80

GG

Da 1.68 · Nu 2.07

Analiză Inegol Kafkas Genclikspor – Sebat Genclik Spor

Inegol Kafkas Genclikspor o primește pe Sebat Genclik Spor duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în un meci amical. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Pentru Inegol Kafkas Genclikspor nu avem meciuri recente în baza de date. Pentru Sebat Genclik Spor nu avem meciuri recente în baza de date.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.35 / 2.65. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 39% pentru Inegol Kafkas Genclikspor, 27% pentru egal și 34% pentru Sebat Genclik Spor. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.80 și sub 2.5 la 1.90, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.68 și Nu la 2.07.

Pentru că nu avem destule meciuri recente, modelul pleacă doar de la cote și ajunge la 1,42 goluri estimate pentru Inegol Kafkas Genclikspor și 1,31 pentru Sebat Genclik Spor, adică 2,73 în total. Cu aceste valori, Inegol Kafkas Genclikspor câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Sebat Genclik Spor câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%.

Statistici-cheie
IndicatorInegol Kafkas GencliksporSebat Genclik Spor
Meciuri analizate00
V-E-Î0-0-00-0-0
Puncte / meci0,000,00
Goluri marcate (medie)0 (0,0)0 (0,0)
Goluri primite (medie)0 (0,0)0 (0,0)
% Peste 2.50%0%
% GG0%0%
Goluri estimate (model)1,421,31
Șanse de victorie (model)40%35%

Goluri estimate

1,42 – 1,31 · total 2,73

1X2 model

40% · 25% · 35%

Peste 2.5 model

51% · cotă corectă 1.96

GG model

55% · cotă corectă 1.82

Distribuția golurilor
7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Inegol Kafk. ↓ / Sebat Gencl. →012345
0 6,5 8,5 5,6 2,4 0,8 0,2
1 9,3 12,1 7,9 3,5 1,1 0,3
2 6,6 8,6 5,6 2,5 0,8 0,2
3 3,1 4,1 2,7 1,2 0,4 0,1
4 1,1 1,4 0,9 0,4 0,1 0,0
5 0,3 0,4 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Inegol Kafkas Genclikspor, coloane = goluri Sebat Genclik Spor.

Factori de risc

  • Eșantion mic. Avem doar 0 / 0 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Inegol Kafkas Genclikspor 40%, egal 25%, Sebat Genclik Spor 35%. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%).

Nu avem ultimele meciuri ca să desenăm comparația.

Întrebări frecvente

La ce oră începe Inegol Kafkas Genclikspor – Sebat Genclik Spor?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Inegol Kafkas Genclikspor – Sebat Genclik Spor?

Meciul face parte din un meci amical. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre Inegol Kafkas Genclikspor – Sebat Genclik Spor?

Cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.35 / 2.65. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Inegol Kafkas Genclikspor, 27% egal și 34% pentru Sebat Genclik Spor, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Inegol Kafkas Genclikspor – Sebat Genclik Spor?

Modelul nostru estimează 2,73 goluri (1,42 pentru Inegol Kafkas Genclikspor, 1,31 pentru Sebat Genclik Spor). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.