Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

EcuadorEcuador · Serie B

Independiente Juniors - Vinotinto

Statistici și rezultat final · joi, 23 iulie

EcuadorSerie B · Ecuador Final
Final2-0Pauză 0-0
Vinotinto
VVÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Independiente Juniors 42%Egal 32%Vinotinto 26%

Independiente Juniors 2-0 Vinotinto: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Independiente Juniors 2-0 Vinotinto (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 38% pentru victoria lui Independiente Juniors, iar cotele fără marjă 42%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 1,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 71%), iar GG n-a ieșit (NG avea 63%). Scorul exact 2-0 avea 7,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (3-2) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Independiente Juniorsîn meciVinotinto
3
Cornere
2
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Independiente Juniors vs Vinotinto

Independiente Juniors marchează și primește câte 0,4 goluri pe meci. Vinotinto marchează și primește câte 1,2 goluri pe meci. La Independiente Juniors, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Independiente Juniors 1, egal 2, Vinotinto 2.

~1,9goluri estimate
29%peste 2,5 goluri
37%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Independiente Juniorsultimele 5Vinotinto
1,20
Puncte / meci
1,40
0,4
Goluri marcate / meci
1,2
0,4
Goluri primite / meci
1,2
1
Victorii
2
0%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Independiente Juniors și ultimele 5 Vinotinto, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Independiente Juniors1-3-1

V0-1
E
Independiente Juniors - LDU Quito09.07.26 · Copa Ecuador, Quadrangular Semifinal
1-1
E
San Antonio - Independiente Juniors05.06.26 · Serie B
0-0

Vinotinto2-1-2

V
Vinotinto - CD El Nacional15.07.26 · Serie B
2-1
V
22 de Julio - Vinotinto11.07.26 · Serie B
0-1
Î
Vinotinto - Gualaceo01.07.26 · Serie B
1-2
Î
9 De Octubre - Vinotinto09.06.26 · Serie B
2-1
E
Vinotinto - Cumbaya04.06.26 · Serie B
1-1

Întâlniri directe Independiente Juniors - Vinotinto

Independiente Juniors 1Egal 2Vinotinto 2
E
Vinotinto - Independiente Juniors03.05.2026 · pauză 1-2
2-2
Î
Vinotinto - Independiente Juniors30.10.2024 · pauză 1-2
3-2
E
Independiente Juniors - Vinotinto11.07.2024 · pauză 1-0
1-1
Î
Vinotinto - Independiente Juniors13.06.2024 · pauză 1-0
1-0
V
Independiente Juniors - Vinotinto26.04.2024 · pauză 2-0
4-0

V/E/Î din perspectiva Independiente Juniors. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Independiente Juniors - Vinotinto

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Independiente Juniors2.1742% fără marjă
X · Egal2.9032% fără marjă
2 · Vinotinto3.5026% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.27
X2 1.57
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.45
Sub 2.5 1.47
Peste 2.5 2.40

Ambele marchează

GG Da 2.07
GG Nu 1.67

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.23
Pauză peste 1.5 3.35

Analiza de dinainte de meci

Independiente Juniors - Vinotinto s-a jucat joi, 23 iulie, în Serie B (Ecuador). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Independiente Juniors are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 2-2. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5. Vinotinto vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 6.

În ultimele 5 întâlniri directe, Independiente Juniors a câștigat o dată, Vinotinto de 2 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,2 goluri în medie. Ultima: Vinotinto - Independiente Juniors 2-2, pe 3 mai 2026.

Independiente Juniors pleacă favorită, la cota 2.17. Egalul e la 2.90, iar Vinotinto la 3.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.40, iar GG la 2.07.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,0 pentru Independiente Juniors și 0,9 pentru Vinotinto. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 70% în model, dar la 1.27 plătește sub cota corectă de 1.43. Sub 2.5 goluri: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. Cota 1.47 e cam la nivelul ăsta. Pentru nu marchează ambele (NG), modelul calculează 63%. Cota de 1.67 e peste cea corectă (1.59). Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Independiente Juniors - Vinotinto

Goluri estimate: 1,03 Independiente Juniors și 0,87 Vinotinto, total 1,90. 1X2 în model: 38% · 32% · 30%. Peste 2,5: 29% (cotă corectă 3.45). GG: 37% (cotă corectă 2.70). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 71% · peste 2,5: 29% (verde).

Scoruri probabile

1-015,4%0-015,0%1-113,4%0-113,0%2-07,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Independiente Juniors. Independiente Juniors a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,6 goluri, după cote 2,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Independiente Juniors e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 32%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 3,2 goluri, iar modelul estimează acum 1,9.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză0-0
Cornere3-2
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startIndependiente Juniors · 2.17
Goluri estimate~1,9
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Independiente Juniors - Vinotinto?

S-a jucat joi, 23 iulie, ora 23:30 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Independiente Juniors - Vinotinto?

În Serie B (Ecuador).

Cine era favorită în Independiente Juniors - Vinotinto?

Independiente Juniors pleca favorită, la cota 2.17. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Independiente Juniors - Vinotinto?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din Serie B

Toată liga →