Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

AzerbaidjanAzerbaidjan · Premier League

Imisli FK – Turan Tovuz

Imisli FK
ÎÎÎÎV
14:00 Duminică, 18 octombrie
Turan Tovuz
VÎVEV
15.25 X3.30 21.66
1X2.05 X21.11 121.27

Ultimele 5 / 5: Imisli FK marchează 1.0 și primește 2.0. Turan Tovuz 1.2 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 17% · Egal 28% · Oaspete 55%

Goluri / meci

1.0 + 1.2

Peste 2.5

2.00 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.95 · Nu 1.77

Analiză Imisli FK – Turan Tovuz

Imisli FK o primește pe Turan Tovuz duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Premier League (Azerbaidjan). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Imisli FK are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 10 goluri primite (1,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Turan Tovuz are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Turan Tovuz stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Imisli FK a câștigat 0, Turan Tovuz a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 07.04.2026, s-a terminat Imisli FK 1–1 Turan Tovuz.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.25 / 3.30 / 1.66. După ce scoatem marja (aproximativ 9,6% pe piața asta), rămân 17% pentru Imisli FK, 28% pentru egal și 55% pentru Turan Tovuz. Favorită e Turan Tovuz. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.00 și sub 2.5 la 1.71, adică 46% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.95 și Nu la 1.77.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,60) și cele deduse din cote (0,85 – 1,67) și ajunge la 0,93 goluri estimate pentru Imisli FK și 1,63 pentru Turan Tovuz, adică 2,56 în total. Cu aceste valori, Imisli FK câștigă în 21% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Turan Tovuz câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 12,6%.

Statistici-cheie
IndicatorImisli FKTuran Tovuz
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-43-1-1
Puncte / meci0,602,00
Goluri marcate (medie)5 (1,0)6 (1,2)
Goluri primite (medie)10 (2,0)5 (1,0)
% Peste 2.560%40%
% GG60%40%
Victorii H2H (3 meciuri)01
Goluri estimate (model)0,931,63
Șanse de victorie (model)21%54%

Goluri estimate

0,93 – 1,63 · total 2,56

1X2 model

21% · 25% · 54%

Peste 2.5 model

47% · cotă corectă 2.13

GG model

49% · cotă corectă 2.04

Distribuția golurilor
8%0
20%1
25%2
21%3
14%4
12%5+

Sub 2.5: 53% · Peste 2.5: 47% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Imisli FK ↓ / Turan Tovuz →012345
0 7,7 12,6 10,3 5,6 2,3 0,7
1 7,2 11,7 9,6 5,2 2,1 0,7
2 3,3 5,4 4,4 2,4 1,0 0,3
3 1,0 1,7 1,4 0,7 0,3 0,1
4 0,2 0,4 0,3 0,2 0,1 0,0
5 0,0 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Imisli FK, coloane = goluri Turan Tovuz.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Imisli FK. Imisli FK primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,0 goluri, față de 2,56 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Turan Tovuz are 54% în model (cotă corectă 1.85), dar cota 1.66 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (12,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.2
2.0
Primite / meci
1.0
20%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
40%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Imisli FK – Turan Tovuz?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Imisli FK – Turan Tovuz?

Meciul face parte din Premier League (Azerbaidjan). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Imisli FK – Turan Tovuz?

Cotele 1X2 sunt 5.25 / 3.30 / 1.66. Fără marjă, asta înseamnă 17% pentru Imisli FK, 28% egal și 55% pentru Turan Tovuz, cu Turan Tovuz favorită la cota 1.66.

Câte goluri se așteaptă în Imisli FK – Turan Tovuz?

Modelul nostru estimează 2,56 goluri (0,93 pentru Imisli FK, 1,63 pentru Turan Tovuz). Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Premier League
17.10
15:00
Gabala – Sabah Baku 7.701.31
17.10
18:00
Qarabag – Neftchi Baku 1.853.70
16.10
18:00
Sumgayit – Araz Nakhchivan 2–1
16.10
14:00
Shamakhi – Shafa Baku 3–2
11.10
17:30
Shafa Baku – Turan Tovuz 0–1
11.10
15:00
Imisli FK – Qarabag 0–2