Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

JaponiaJaponia · J2/J3 League

Imabari - Montedio Yamagata

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 29 august

JaponiaJ2/J3 League · Japonia Final
Imabari
VÎÎÎE
Final0-3Pauză 0-0
Montedio Yamagata
EVÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Imabari 37%Egal 28%Montedio Yamagata 35%

Imabari 0-3 Montedio Yamagata: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Imabari 0-3 Montedio Yamagata (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Montedio Yamagata, iar cotele fără marjă 35%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 65%), iar GG n-a ieșit (NG avea 34%). Scorul exact 0-3 avea 3,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (2-5) și 1 cartonașe galbene (1-0).

Imabariîn meciMontedio Yamagata
2
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Imabari vs Montedio Yamagata

Imabari marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,2. Montedio Yamagata marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,4. La Imabari, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,4goluri estimate
65%peste 2,5 goluri
66%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Imabariultimele 5Montedio Yamagata
0,80
Puncte / meci
2,00
1,6
Goluri marcate / meci
2,2
2,2
Goluri primite / meci
1,4
1
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
40%
80%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Imabari și ultimele 5 Montedio Yamagata, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Imabari1-1-3

V
Imabari - Blaublitz Akita26.08.26 · Cupa
4-1
Î
Kataller Toyama - Imabari22.08.26 · J2/J3 League
4-0
Î
Imabari - Omiya Ardija15.08.26 · J2/J3 League
2-3
Î
Iwaki - Imabari09.08.26 · J2/J3 League
2-1
E
Vanraure Hachinohe - Imabari07.06.26 · J2/J3 League
1-1

Montedio Yamagata3-1-1

E3-3
V
Montedio Yamagata - Yokohama FC22.08.26 · J2/J3 League
2-0
Î
Shonan Bellmare - Montedio Yamagata15.08.26 · J2/J3 League
1-0
V
Montedio Yamagata - Tochigi City09.08.26 · J2/J3 League
2-0
V
Albirex Niigata - Montedio Yamagata25.07.26 · Amicale intercluburi
3-4

Întâlniri directe Imabari - Montedio Yamagata

Imabari 0Egal 1Montedio Yamagata 1
Î
Montedio Yamagata - Imabari09.11.2025 · pauză 1-0
2-1
E
Imabari - Montedio Yamagata30.03.2025 · pauză 0-2
2-2

V/E/Î din perspectiva Imabari. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Imabari - Montedio Yamagata

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Imabari2.4737% fără marjă
X · Egal3.3528% fără marjă
2 · Montedio Yamagata2.6235% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.41
X2 1.51
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.20
Peste 2.5 1.61

Ambele marchează

GG Da 1.52
GG Nu 2.37

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.54
Pauză peste 1.5 2.32

Cornere

Sub 9.5 2.12
Peste 9.5 1.64

Analiza de dinainte de meci

Imabari - Montedio Yamagata s-a jucat sâmbătă, 29 august, în J2/J3 League (Japonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Imabari vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Montedio Yamagata are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-7.

În ultimele 2 întâlniri directe, Imabari a câștigat niciodată, Montedio Yamagata o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: Montedio Yamagata - Imabari 2-1, pe 9 noiembrie 2025.

La case, diferența e mică: Imabari are cota 2.47, Montedio Yamagata 2.62. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.61, iar GG la 1.52.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,5 pentru Imabari și 1,8 pentru Montedio Yamagata. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. Cota 1.51 e cam la nivelul ăsta. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 65%. Cota de 1.61 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) are 66% în model, iar 1.52 e aproape de cota corectă (1.52). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Imabari - Montedio Yamagata

Goluri estimate: 1,51 Imabari și 1,84 Montedio Yamagata, total 3,35. 1X2 în model: 32% · 22% · 46%. Peste 2,5: 65% (cotă corectă 1.54). GG: 66% (cotă corectă 1.52). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
12%1
20%2
22%3
18%4
25%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 35% · peste 2,5: 65% (verde).

Scoruri probabile

1-19,7%1-29,0%2-17,4%2-26,8%0-16,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Imabari. Imabari a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,7 goluri, după cote 3,0. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-3
Pauză0-0
Cornere2-5
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startImabari · 2.47
Goluri estimate~3,4
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Imabari - Montedio Yamagata?

S-a jucat sâmbătă, 29 august, ora 13:00 (ora României) și s-a terminat 0-3.

În ce competiție s-a jucat Imabari - Montedio Yamagata?

În J2/J3 League (Japonia).

Unde s-a jucat Imabari - Montedio Yamagata?

Pe ASICS Satoyama Stadium, în Imabari, sâmbătă, 29 august, ora 13:00 (ora României).

Cine era favorită în Imabari - Montedio Yamagata?

Niciuna clar: cotele erau 2.47 la gazde și 2.62 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-3.

Câte goluri s-au marcat în Imabari - Montedio Yamagata?

3 goluri, scor final 0-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,4.

Alte meciuri din J2/J3 League

Toată liga →