Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

SuediaSuedia · Ettan

IF Karlstad - Enkoping SK

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

SuediaEttan · Suedia Final
IF Karlstad
VÎEVV
Final2-1Pauză 2-0
Enkoping SK
ÎVVEV
Șanse înainte de meci, după cote
IF Karlstad 62%Egal 21%Enkoping SK 17%

IF Karlstad 2-1 Enkoping SK: statisticile meciului

Meciul s-a terminat IF Karlstad 2-1 Enkoping SK (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 54% pentru victoria lui IF Karlstad, iar cotele fără marjă 62%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 55%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 2-1 avea 9,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (6-1) și 2 cartonașe galbene (1-1).

IF Karlstadîn meciEnkoping SK
6
Cornere
1
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici IF Karlstad vs Enkoping SK

IF Karlstad marchează 2,2 goluri pe meci și primește 0,8. Enkoping SK marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,8. La Enkoping SK, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
IF Karlstadultimele 5Enkoping SK
2,00
Puncte / meci
2,00
2,2
Goluri marcate / meci
1,6
0,8
Goluri primite / meci
0,8
3
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
20%
40%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri IF Karlstad și ultimele 5 Enkoping SK, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

IF Karlstad3-1-1

V
IF Karlstad - Orebro Syrianska24.07.26 · Amicale intercluburi
4-1
Î
FC Arlanda - IF Karlstad27.06.26 · Ettan
1-0
E
Assyriska FF - IF Karlstad21.06.26 · Ettan
2-2
V
IF Karlstad - Gefle13.06.26 · Ettan
2-0
V
IF Eker Orebro - IF Karlstad10.06.26 · Cupa
0-3

Enkoping SK3-1-1

Î2-0
V
Enkoping SK - Umea FC21.06.26 · Ettan
3-1
V
Ragsveds IF - Enkoping SK17.06.26 · Cupa
0-2
E
Enkoping SK - Vasalunds IF14.06.26 · Ettan
1-1
V
Pitea IF - Enkoping SK07.06.26 · Ettan
0-2

Întâlniri directe IF Karlstad - Enkoping SK

IF Karlstad 2Egal 0Enkoping SK 0
V
IF Karlstad - Enkoping SK27.09.2025 · pauză 1-0
2-0
V
Enkoping SK - IF Karlstad17.05.2025 · pauză 0-1
3-4

V/E/Î din perspectiva IF Karlstad. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi IF Karlstad - Enkoping SK

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · IF Karlstad1.4862% fără marjă
X · Egal4.3521% fără marjă
2 · Enkoping SK5.3017% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.12
X2 2.30
12 1.18

Goluri

Peste 1.5 1.13
Sub 2.5 2.30
Peste 2.5 1.52

Ambele marchează

GG Da 1.63
GG Nu 2.15

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.59
Pauză peste 1.5 2.17

Cornere

Sub 9.5 1.74
Peste 9.5 1.97

Analiza de dinainte de meci

IF Karlstad - Enkoping SK s-a jucat duminică, 2 august, în Ettan (Suedia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, IF Karlstad are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-4. Enkoping SK vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 2 întâlniri directe, IF Karlstad a câștigat de 2 ori, Enkoping SK niciodată. Au fost meciuri deschise, cu 4,5 goluri în medie. Ultima: IF Karlstad - Enkoping SK 2-0, pe 27 septembrie 2025.

IF Karlstad pleacă favorită, la cota 1.48. Egalul e la 4.35, iar Enkoping SK la 5.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 62% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.52, iar GG la 1.63.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,8 pentru IF Karlstad și 1,1 pentru Enkoping SK. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 54% la victorie, față de 62%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie IF Karlstad: 54% în model, cota corectă ar fi 1.85. La 1.48, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 55%. Cota de 1.52 e sub cea corectă (1.82) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități IF Karlstad - Enkoping SK

Goluri estimate: 1,80 IF Karlstad și 1,11 Enkoping SK, total 2,91. 1X2 în model: 54% · 23% · 23%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

1-110,9%1-09,8%2-19,8%2-08,8%0-16,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză2-0
Cornere6-1
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startIF Karlstad · 1.48
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat IF Karlstad - Enkoping SK?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat IF Karlstad - Enkoping SK?

În Ettan (Suedia).

Cine era favorită în IF Karlstad - Enkoping SK?

IF Karlstad pleca favorită, la cota 1.48. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în IF Karlstad - Enkoping SK?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Ettan

Toată liga →