Hutnik Krakow II – Poprad Muszyna
Ultimele 5 / 5: Hutnik Krakow II marchează 2.4 și primește 1.0. Poprad Muszyna 0.6 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 67% · Egal 17% · Oaspete 16%
Goluri / meci
2.4 + 0.6
Peste 2.5
— · forma 80% / 60%
GG
—
Analiză Hutnik Krakow II – Poprad Muszyna
Hutnik Krakow II o primește pe Poprad Muszyna duminică, 18 octombrie, ora 13:30 (ora României), în 4. Liga małopolska. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hutnik Krakow II are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 5 goluri primite (2,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Poprad Muszyna are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 9 goluri primite (0,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hutnik Krakow II stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Hutnik Krakow II a câștigat 1, Poprad Muszyna a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 13.05.2026, s-a terminat Poprad Muszyna 2–1 Hutnik Kraków II.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.33 / 5.40 / 5.65. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 67% pentru Hutnik Krakow II, 17% pentru egal și 16% pentru Poprad Muszyna. Favorită e Hutnik Krakow II.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,10 goluri estimate pentru Hutnik Krakow II și 0,80 pentru Poprad Muszyna, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Hutnik Krakow II câștigă în 68% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Poprad Muszyna câștigă în 13%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 12,1%.
| Indicator | Hutnik Krakow II | Poprad Muszyna |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 2,60 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,10 | 0,80 |
| Șanse de victorie (model) | 68% | 13% |
Goluri estimate
2,10 – 0,80 · total 2,90
1X2 model
68% · 19% · 13%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
48% · cotă corectă 2.08
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Hutnik Krak. ↓ / Poprad Musz. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,5 | 4,4 | 1,8 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 11,6 | 9,2 | 3,7 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 12,1 | 9,7 | 3,9 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 8,5 | 6,8 | 2,7 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 4,5 | 3,6 | 1,4 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 1,9 | 1,5 | 0,6 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hutnik Krakow II, coloane = goluri Poprad Muszyna.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Poprad Muszyna. Poprad Muszyna primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Hutnik Krakow II are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 2–0 (12,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 13.05.26 | Poprad Muszyna – Hutnik Kraków II | — | 2–1 |
| 04.10.25 | Hutnik Kraków II – Poprad Muszyna | — | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hutnik Krakow II – Poprad Muszyna?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hutnik Krakow II – Poprad Muszyna?
Meciul face parte din 4. Liga małopolska. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre Hutnik Krakow II – Poprad Muszyna?
Cotele 1X2 sunt 1.33 / 5.40 / 5.65. Fără marjă, asta înseamnă 67% pentru Hutnik Krakow II, 17% egal și 16% pentru Poprad Muszyna, cu Hutnik Krakow II favorită la cota 1.33.
Câte goluri se așteaptă în Hutnik Krakow II – Poprad Muszyna?
Modelul nostru estimează 2,90 goluri (2,10 pentru Hutnik Krakow II, 0,80 pentru Poprad Muszyna). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor este 2–0.