Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

SUASUA · MLS Next Pro

Houston Dynamo II - Austin FC II

Statistici și rezultat final · luni, 27 iulie

SUAMLS Next Pro · SUA Final
Houston Dynamo II
EVVVÎ
Final1-1Pauză 1-0
Austin FC II
EVÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Houston Dynamo II 33%Egal 26%Austin FC II 41%

Houston Dynamo II 1-1 Austin FC II: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Houston Dynamo II 1-1 Austin FC II (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 24% pentru egalul, iar cotele fără marjă 26%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 39%), iar GG a ieșit (63%). Scorul exact 1-1 avea 10,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (2-9) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Houston Dynamo IIîn meciAustin FC II
2
Cornere
9
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Houston Dynamo II vs Austin FC II

Houston Dynamo II marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,2. Austin FC II marchează 2,4 goluri pe meci și primește 1,2. La Houston Dynamo II, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Houston Dynamo II 2, egal 3, Austin FC II 3.

~3,1goluri estimate
61%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Houston Dynamo IIultimele 5Austin FC II
2,00
Puncte / meci
2,00
2,0
Goluri marcate / meci
2,4
1,2
Goluri primite / meci
1,2
3
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Houston Dynamo II și ultimele 5 Austin FC II, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Houston Dynamo II3-1-1

E
Houston Dynamo II - Austin FC II27.07.26 · MLS Next Pro
1-1
V
Houston Dynamo II - Colorado Rapids II19.07.26 · MLS Next Pro
2-1
V
Houston Dynamo II - St.Louis City II12.07.26 · MLS Next Pro
2-1
V
Houston Dynamo II - Minnesota United II05.07.26 · MLS Next Pro
4-0
Î
Los Angeles FC II - Houston Dynamo II29.06.26 · MLS Next Pro
3-1

Austin FC II3-1-1

E
Houston Dynamo II - Austin FC II27.07.26 · MLS Next Pro
1-1
V
Vancouver Whitecaps II - Austin FC II23.07.26 · MLS Next Pro
0-4
Î
Austin FC II - Minnesota United II13.07.26 · MLS Next Pro
2-3
V
Austin FC II - Colorado Rapids II06.07.26 · MLS Next Pro
3-2
V
St.Louis City II - Austin FC II29.06.26 · MLS Next Pro
0-2

Întâlniri directe Houston Dynamo II - Austin FC II

Houston Dynamo II 2Egal 3Austin FC II 3
E
Houston Dynamo II - Austin FC II27.07.2026 · pauză 1-0
1-1
E
Austin FC II - Houston Dynamo II13.04.2026 · pauză 0-0
1-1
Î
Austin FC II - Houston Dynamo II26.07.2025 · pauză 2-0
2-0
E
Austin FC II - Houston Dynamo II31.05.2025 · pauză 1-0
1-1
V
Houston Dynamo II - Austin FC II28.04.2025 · pauză 1-0
2-1
Î
Austin FC II - Houston Dynamo II14.09.2024 · pauză 1-0
3-1
V
Houston Dynamo II - Austin FC II12.07.2024 · pauză 1-0
2-0
Î
Houston Dynamo II - Austin FC II29.03.2024 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Houston Dynamo II. 2 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Houston Dynamo II - Austin FC II

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Houston Dynamo II2.7233% fără marjă
X · Egal3.5026% fără marjă
2 · Austin FC II2.2041% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.39
X2 1.43
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.05
Peste 2.5 1.68

Ambele marchează

GG Da 1.56
GG Nu 2.27

Analiza de dinainte de meci

Houston Dynamo II - Austin FC II s-a jucat luni, 27 iulie, în MLS Next Pro (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Houston Dynamo II are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 10-6. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Austin FC II vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 12 goluri și a primit 6.

În ultimele 8 întâlniri directe, Houston Dynamo II a câștigat de 2 ori, Austin FC II de 3 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Ultima: Houston Dynamo II - Austin FC II 1-1, pe 27 iulie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.72 pentru gazde, 2.20 pentru oaspeți și 3.50 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.68, iar GG la 1.56.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,5 pentru Houston Dynamo II și 1,7 pentru Austin FC II. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Houston Dynamo II are 34%, Austin FC II 42%. Peste 2.5 goluri are 61% în model, iar 1.68 e aproape de cota corectă (1.64). Ambele marchează (GG): 63% în model, cota corectă ar fi 1.59. Cota 1.56 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Houston Dynamo II - Austin FC II

Goluri estimate: 1,48 Houston Dynamo II și 1,66 Austin FC II, total 3,14. 1X2 în model: 34% · 24% · 42%. Peste 2,5: 61% (cotă corectă 1.64). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 39% · peste 2,5: 61% (verde).

Scoruri probabile

1-110,6%1-28,8%2-17,9%0-17,2%2-26,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,4 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-0
Cornere2-9
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startAustin FC II · 2.20
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Houston Dynamo II - Austin FC II?

S-a jucat luni, 27 iulie, ora 02:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Houston Dynamo II - Austin FC II?

În MLS Next Pro (SUA).

Cine era favorită în Houston Dynamo II - Austin FC II?

Niciuna clar: cotele erau 2.72 la gazde și 2.20 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Houston Dynamo II - Austin FC II?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din MLS Next Pro

Toată liga →