Hoffenheim II – Verl
Ultimele 5 / 5: Hoffenheim II marchează 1.8 și primește 1.8. Verl 1.4 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 50% · Egal 24% · Oaspete 26%
Goluri / meci
1.8 + 1.4
Peste 2.5
1.37 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.38 · Nu 2.82
Analiză Hoffenheim II – Verl
Hoffenheim II o primește pe Verl duminică, 18 octombrie, ora 14:30 (ora României), în 3. Liga (Germania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hoffenheim II are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Verl are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Hoffenheim II a câștigat 0, Verl a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 14.02.2026, s-a terminat Verl 3–1 Hoffenheim II.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.90 / 3.55. După ce scoatem marja (aproximativ 8,5% pe piața asta), rămân 50% pentru Hoffenheim II, 24% pentru egal și 26% pentru Verl. Favorită e Hoffenheim II. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.37 și sub 2.5 la 2.87, adică 68% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.38 și Nu la 2.82.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,60) și cele deduse din cote (2,05 – 1,44) și ajunge la 1,87 goluri estimate pentru Hoffenheim II și 1,52 pentru Verl, adică 3,39 în total. Cu aceste valori, Hoffenheim II câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Verl câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 66%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,6%.
| Indicator | Hoffenheim II | Verl |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,87 | 1,52 |
| Șanse de victorie (model) | 46% | 32% |
Goluri estimate
1,87 – 1,52 · total 3,39
1X2 model
46% · 22% · 32%
Peste 2.5 model
66% · cotă corectă 1.52
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 34% · Peste 2.5: 66% · total goluri în 90 de minute
| Hoffenheim . ↓ / Verl → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,4 | 5,1 | 3,9 | 2,0 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 6,3 | 9,6 | 7,3 | 3,7 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,9 | 9,0 | 6,8 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 3,7 | 5,6 | 4,2 | 2,2 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 1,7 | 2,6 | 2,0 | 1,0 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 1,0 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hoffenheim II, coloane = goluri Verl.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hoffenheim II. Hoffenheim II primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Verl. Verl primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.02.26 | Verl – Hoffenheim II | 2–1 | 3–1 |
| 13.09.25 | Hoffenheim II – Verl | 1–1 | 2–4 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hoffenheim II – Verl?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hoffenheim II – Verl?
Meciul face parte din 3. Liga (Germania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hoffenheim II – Verl?
Cotele 1X2 sunt 1.83 / 3.90 / 3.55. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru Hoffenheim II, 24% egal și 26% pentru Verl, cu Hoffenheim II favorită la cota 1.83.
Câte goluri se așteaptă în Hoffenheim II – Verl?
Modelul nostru estimează 3,39 goluri (1,87 pentru Hoffenheim II, 1,52 pentru Verl). Peste 2.5 goluri are 66%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.