Duminică18 octombrie
Live 149 Pune pont

CanadaCanada · Premier League

HFX Wanderers - Vancouver FC

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

CanadaPremier League · Canada Final
HFX Wanderers
ÎÎEÎE
Final1-0Pauză 1-0
Vancouver FC
ÎEVVV
Șanse înainte de meci, după cote
HFX Wanderers 35%Egal 27%Vancouver FC 38%

HFX Wanderers 1-0 Vancouver FC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat HFX Wanderers 1-0 Vancouver FC (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 33% pentru victoria lui HFX Wanderers, iar cotele fără marjă 35%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG n-a ieșit (NG avea 42%). Scorul exact 1-0 avea 7,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (8-5) și 5 cartonașe galbene (2-3).

HFX Wanderersîn meciVancouver FC
8
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici HFX Wanderers vs Vancouver FC

HFX Wanderers marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,0. Vancouver FC marchează și primește câte 1,2 goluri pe meci. Ultimele 8 întâlniri directe: HFX Wanderers 5, egal 1, Vancouver FC 2.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
HFX Wanderersultimele 5Vancouver FC
0,40
Puncte / meci
2,00
1,4
Goluri marcate / meci
1,2
2,0
Goluri primite / meci
1,2
0
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
40%
80%
Ambele marchează
40%
5
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri HFX Wanderers și ultimele 5 Vancouver FC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

HFX Wanderers0-2-3

Î
Inter Toronto - HFX Wanderers16.08.26 · Premier League
4-3
Î
Atletico Ottawa - HFX Wanderers08.08.26 · Premier League
2-1
E
HFX Wanderers - Forge03.08.26 · Premier League
0-0
Î
HFX Wanderers - FC Supra Du Quebec25.07.26 · Premier League
2-3
E
Cavalry - HFX Wanderers18.07.26 · Premier League
1-1

Vancouver FC3-1-1

Î
Atletico Ottawa - Vancouver FC20.08.26 · Premier League
4-0
E
Vancouver FC - Pacific15.08.26 · Premier League
1-1
V
Forge - Vancouver FC08.08.26 · Premier League
0-1
V
Vancouver FC - Atletico Ottawa02.08.26 · Premier League
3-1
V
Vancouver FC - Cavalry25.07.26 · Premier League
1-0

Întâlniri directe HFX Wanderers - Vancouver FC

HFX Wanderers 5Egal 1Vancouver FC 2
V
HFX Wanderers - Vancouver FC30.05.2026 · pauză 0-0
1-0
V
Vancouver FC - HFX Wanderers05.04.2026 · pauză 0-0
0-1
Î
Vancouver FC - HFX Wanderers29.09.2025 · pauză 2-0
3-1
Î
HFX Wanderers - Vancouver FC04.08.2025 · pauză 0-1
1-2
V
HFX Wanderers - Vancouver FC21.06.2025 · pauză 0-0
1-0
V
Vancouver FC - HFX Wanderers18.05.2025 · pauză 0-0
0-2
E
HFX Wanderers - Vancouver FC05.10.2024 · pauză 0-0
1-1
V
HFX Wanderers - Vancouver FC05.08.2024 · pauză 1-1
3-2

V/E/Î din perspectiva HFX Wanderers. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi HFX Wanderers - Vancouver FC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · HFX Wanderers2.7035% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · Vancouver FC2.4538% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.68
X2 1.31
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.20
Sub 2.5 2.07
Peste 2.5 1.67

Ambele marchează

GG Da 1.57
GG Nu 2.25

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.52
Pauză peste 1.5 2.37

Analiza de dinainte de meci

HFX Wanderers - Vancouver FC s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Premier League (Canada). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

HFX Wanderers n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. A marcat 7 goluri și a primit 10. În ultimele 5 meciuri, Vancouver FC are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 6-6.

În ultimele 8 întâlniri directe, HFX Wanderers a câștigat de 5 ori, Vancouver FC de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: HFX Wanderers - Vancouver FC 1-0, pe 30 mai 2026.

La case, diferența e mică: HFX Wanderers are cota 2.70, Vancouver FC 2.45. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.67, iar GG la 1.57.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,4 pentru HFX Wanderers și 1,5 pentru Vancouver FC. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: HFX Wanderers are 33%, Vancouver FC 42%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 55%. Cota de 1.67 e sub cea corectă (1.82) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 58% în model, dar la 1.57 plătește sub cota corectă de 1.72. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități HFX Wanderers - Vancouver FC

Goluri estimate: 1,35 HFX Wanderers și 1,54 Vancouver FC, total 2,89. 1X2 în model: 33% · 25% · 42%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

1-111,6%1-28,9%0-18,6%2-17,8%1-07,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: HFX Wanderers. HFX Wanderers a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere8-5
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startVancouver FC · 2.45
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat HFX Wanderers - Vancouver FC?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 21:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat HFX Wanderers - Vancouver FC?

În Premier League (Canada).

Unde s-a jucat HFX Wanderers - Vancouver FC?

Pe Wanderers Grounds, în Halifax, Nova Scotia, sâmbătă, 22 august, ora 21:00 (ora României).

Cine era favorită în HFX Wanderers - Vancouver FC?

Niciuna clar: cotele erau 2.70 la gazde și 2.45 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în HFX Wanderers - Vancouver FC?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Premier League

Toată liga →