Hestrafors IF – Landvetter IS
Ultimele 5 / 5: Hestrafors IF marchează 1.4 și primește 2.0. Landvetter IS 1.6 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 30% · Egal 25% · Oaspete 45%
Goluri / meci
1.4 + 1.6
Peste 2.5
1.38 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.38 · Nu 2.80
Analiză Hestrafors IF – Landvetter IS
Hestrafors IF o primește pe Landvetter IS duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Division 2 (Suedia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hestrafors IF are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Landvetter IS are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 3 goluri primite (1,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Landvetter IS stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Hestrafors IF a câștigat 0, Landvetter IS a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 24.04.2026, s-a terminat Landvetter IS 2–0 Hestrafors IF.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.65 / 2.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 30% pentru Hestrafors IF, 25% pentru egal și 45% pentru Landvetter IS. Favorită e Landvetter IS. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.38 și sub 2.5 la 2.67, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.38 și Nu la 2.80.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,80) și cele deduse din cote (1,52 – 1,88) și ajunge la 1,26 goluri estimate pentru Hestrafors IF și 1,84 pentru Landvetter IS, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Hestrafors IF câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Landvetter IS câștigă în 51%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%.
| Indicator | Hestrafors IF | Landvetter IS |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 0,80 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,26 | 1,84 |
| Șanse de victorie (model) | 26% | 51% |
Goluri estimate
1,26 – 1,84 · total 3,10
1X2 model
26% · 23% · 51%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Hestrafors . ↓ / Landvetter . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 8,3 | 7,6 | 4,7 | 2,2 | 0,8 |
| 1 | 5,7 | 10,4 | 9,6 | 5,9 | 2,7 | 1,0 |
| 2 | 3,6 | 6,6 | 6,1 | 3,7 | 1,7 | 0,6 |
| 3 | 1,5 | 2,8 | 2,5 | 1,6 | 0,7 | 0,3 |
| 4 | 0,5 | 0,9 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hestrafors IF, coloane = goluri Landvetter IS.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hestrafors IF. Hestrafors IF primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,80 goluri, cotele doar 3,39. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,3 goluri, față de 3,10 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Landvetter IS are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.00 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 24.04.26 | Landvetter IS – Hestrafors IF | 0–0 | 2–0 |
| 10.10.25 | Hestrafors IF – Landvetter IS | 2–1 | 3–4 |
| 04.04.25 | Landvetter IS – Hestrafors IF | 2–0 | 3–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hestrafors IF – Landvetter IS?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hestrafors IF – Landvetter IS?
Meciul face parte din Division 2 (Suedia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hestrafors IF – Landvetter IS?
Cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.65 / 2.00. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru Hestrafors IF, 25% egal și 45% pentru Landvetter IS, cu Landvetter IS favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Hestrafors IF – Landvetter IS?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,26 pentru Hestrafors IF, 1,84 pentru Landvetter IS). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.