Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

Costa RicaCosta Rica · Primera Division

Herediano - Alajuelense

Statistici și rezultat final · luni, 10 august

Costa RicaPrimera Division · Costa Rica Final
Herediano
ÎÎEEE
Final0-3Pauză 0-1
Alajuelense
VVVVE
Șanse înainte de meci, după cote
Herediano 41%Egal 30%Alajuelense 30%

Herediano 0-3 Alajuelense: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Herediano 0-3 Alajuelense (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 47% pentru victoria lui Alajuelense, iar cotele fără marjă 30%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 38%), iar GG n-a ieșit (NG avea 57%). Scorul exact 0-3 avea 4,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (3-6) și 3 cartonașe galbene (0-3).

Heredianoîn meciAlajuelense
3
Cornere
6
0
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Herediano vs Alajuelense

Herediano marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,2. Alajuelense marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,6. La Herediano, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Herediano 4, egal 1, Alajuelense 3.

~2,2goluri estimate
38%peste 2,5 goluri
43%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Heredianoultimele 5Alajuelense
0,60
Puncte / meci
2,60
0,4
Goluri marcate / meci
2,0
1,2
Goluri primite / meci
0,6
0
Victorii
4
20%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
60%
4
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Herediano și ultimele 5 Alajuelense, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Herediano0-3-2

Î
Herediano - Alajuelense10.08.26 · Primera Division
0-3
Î
Alianza FC - Herediano06.08.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
1-0
E
Inter San Carlos - Herediano03.08.26 · Primera Division
1-1
E
Herediano - CD Marathon31.07.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
0-0
E
Herediano - Puntarenas24.07.26 · Primera Division
1-1

Alajuelense4-1-0

V
Herediano - Alajuelense10.08.26 · Primera Division
0-3
V
Diriangen - Alajuelense05.08.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
1-3
V
Alajuelense - Escorpiones Belen02.08.26 · Primera Division
2-1
V
Alajuelense - Xelaju MC30.07.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
1-0
E
Sporting San Jose - Alajuelense26.07.26 · Primera Division
1-1

Întâlniri directe Herediano - Alajuelense

Herediano 4Egal 1Alajuelense 3
Î
Herediano - Alajuelense10.08.2026 · pauză 0-1
0-3
V
Alajuelense - Herediano13.07.2026 · pauză 0-0
0-1
V
Herediano - Alajuelense22.03.2026 · pauză 1-1
2-1
E
Alajuelense - Herediano08.02.2026 · pauză 0-0
1-1
Î
Herediano - Alajuelense17.10.2025 · pauză 0-1
1-3
V
Alajuelense - Herediano11.08.2025 · pauză 0-1
0-1
Î
Alajuelense - Herediano21.07.2025 · pauză 0-0
1-0
V
Herediano - Alajuelense29.05.2025 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Herediano. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Herediano - Alajuelense

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Herediano2.2741% fără marjă
X · Egal3.1030% fără marjă
2 · Alajuelense3.1030% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.35
X2 1.50
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.43
Sub 2.5 1.54
Peste 2.5 2.32

Ambele marchează

GG Da 2.00
GG Nu 1.73

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.29
Pauză peste 1.5 3.30

Cornere

Sub 9.5 2.00
Peste 9.5 1.72

Analiza de dinainte de meci

Herediano - Alajuelense s-a jucat luni, 10 august, în Primera Division (Costa Rica). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Herediano n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: trei egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 2-6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Alajuelense n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: patru victorii și un egal. A marcat 10 goluri și a primit 3.

În ultimele 8 întâlniri directe, Herediano a câștigat de 4 ori, Alajuelense de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Herediano - Alajuelense 0-3, pe 10 august 2026.

Herediano pleacă favorită, la cota 2.27. Egalul e la 3.10, iar Alajuelense la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 41% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.32, iar GG la 2.00.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 0,9 pentru Herediano și 1,3 pentru Alajuelense. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 25% la victorie, față de 41%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. Casele dau 1.50, mai mult. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 62%. Cota de 1.54 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Herediano - Alajuelense

Goluri estimate: 0,88 Herediano și 1,32 Alajuelense, total 2,20. 1X2 în model: 25% · 28% · 47%. Peste 2,5: 38% (cotă corectă 2.63). GG: 43% (cotă corectă 2.33). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 62% · peste 2,5: 38% (verde).

Scoruri probabile

0-114,6%1-112,9%0-011,1%1-09,8%0-29,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Herediano. Herediano a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Favorit fără formă. Herediano e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-3
Pauză0-1
Cornere3-6
Cartonașe galbene0-3
Favorită la startHerediano · 2.27
Goluri estimate~2,2
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Herediano - Alajuelense?

S-a jucat luni, 10 august, ora 03:00 (ora României) și s-a terminat 0-3.

În ce competiție s-a jucat Herediano - Alajuelense?

În Primera Division (Costa Rica).

Cine era favorită în Herediano - Alajuelense?

Herediano pleca favorită, la cota 2.27. Meciul s-a terminat 0-3.

Câte goluri s-au marcat în Herediano - Alajuelense?

3 goluri, scor final 0-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,2.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →