Anglia Am. · Southern League - PD Sud
Gosport Borough – Basingstoke Town
Ultimele 5 / 5: Gosport Borough marchează 1.6 și primește 1.4. Basingstoke Town 1.4 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 24% · Oaspete 27%
Goluri / meci
1.6 + 1.4
Peste 2.5
1.46 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.45 · Nu 2.57
Analiză Gosport Borough – Basingstoke Town
Gosport Borough o primește pe Basingstoke Town sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Southern League - PD Sud (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Gosport Borough are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Basingstoke Town are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Gosport Borough stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Gosport Borough a câștigat 3, Basingstoke Town a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 7. Ultima întâlnire, pe 19.09.2026, s-a terminat Basingstoke Town 1–1 Gosport Borough.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.88 / 3.75 / 3.45. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 49% pentru Gosport Borough, 24% pentru egal și 27% pentru Basingstoke Town. Favorită e Gosport Borough. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.46 și sub 2.5 la 2.45, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.45 și Nu la 2.57.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,40) și cele deduse din cote (1,88 – 1,35) și ajunge la 1,79 goluri estimate pentru Gosport Borough și 1,38 pentru Basingstoke Town, adică 3,17 în total. Cu aceste valori, Gosport Borough câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Basingstoke Town câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%.
| Indicator | Gosport Borough | Basingstoke Town |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,60 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 100% | 80% |
| Victorii H2H (7 meciuri) | 3 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,79 | 1,38 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 30% |
Goluri estimate
1,79 – 1,38 · total 3,17
1X2 model
47% · 23% · 30%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Gosport Bor. ↓ / Basingstoke. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,2 | 5,8 | 4,0 | 1,8 | 0,6 | 0,2 |
| 1 | 7,5 | 10,4 | 7,2 | 3,3 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 6,7 | 9,3 | 6,4 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 4,0 | 5,5 | 3,8 | 1,8 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,8 | 2,5 | 1,7 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Gosport Borough, coloane = goluri Basingstoke Town.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Basingstoke Town. Basingstoke Town primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.45 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.09.26 | Basingstoke Town – Gosport Borough | — | 1–1 |
| 28.02.26 | Basingstoke Town – Gosport Borough | — | 0–3 |
| 18.10.25 | Gosport Borough – Basingstoke Town | — | 3–4 |
| 30.08.25 | Gosport Borough – Basingstoke Town | — | 2–1 |
| 05.04.25 | Basingstoke Town – Gosport Borough | — | 0–1 |
| 24.08.24 | Gosport Borough – Basingstoke Town | — | 3–3 |
| 29.03.24 | Basingstoke Town – Gosport Borough | — | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Gosport Borough – Basingstoke Town?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Gosport Borough – Basingstoke Town?
Meciul face parte din Southern League - PD Sud (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Gosport Borough – Basingstoke Town?
Cotele 1X2 sunt 1.88 / 3.75 / 3.45. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Gosport Borough, 24% egal și 27% pentru Basingstoke Town, cu Gosport Borough favorită la cota 1.88.
Câte goluri se așteaptă în Gosport Borough – Basingstoke Town?
Modelul nostru estimează 3,17 goluri (1,79 pentru Gosport Borough, 1,38 pentru Basingstoke Town). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.