Anglia Am. · Southern League - PD Sud
Hanwell Town – Bath City
Ultimele 5 / 5: Hanwell Town marchează 1.4 și primește 1.8. Bath City 2.2 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 26% · Oaspete 41%
Goluri / meci
1.4 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză Hanwell Town – Bath City
Hanwell Town o primește pe Bath City sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Southern League - PD Sud (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hanwell Town are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Bath City are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 4 goluri primite (2,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Bath City stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.77 / 3.50 / 2.25. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 33% pentru Hanwell Town, 26% pentru egal și 41% pentru Bath City. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Hanwell Town și 2,00 pentru Bath City, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Hanwell Town câștigă în 20% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Bath City câștigă în 58%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Hanwell Town | Bath City |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 100% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 20% | 58% |
Goluri estimate
1,10 – 2,00 · total 3,10
1X2 model
20% · 22% · 58%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Hanwell Town ↓ / Bath City → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 9,0 | 9,0 | 6,0 | 3,0 | 1,2 |
| 1 | 5,0 | 9,9 | 9,9 | 6,6 | 3,3 | 1,3 |
| 2 | 2,7 | 5,5 | 5,5 | 3,6 | 1,8 | 0,7 |
| 3 | 1,0 | 2,0 | 2,0 | 1,3 | 0,7 | 0,3 |
| 4 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hanwell Town, coloane = goluri Bath City.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hanwell Town. Hanwell Town primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Bath City are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 2.25 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hanwell Town – Bath City?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hanwell Town – Bath City?
Meciul face parte din Southern League - PD Sud (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hanwell Town – Bath City?
Cotele 1X2 sunt 2.77 / 3.50 / 2.25. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Hanwell Town, 26% egal și 41% pentru Bath City, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Hanwell Town – Bath City?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,10 pentru Hanwell Town, 2,00 pentru Bath City). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.