Duminică18 octombrie
Live 58 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Nacional

Gimnasia y Tiro - CD Maipu

Statistici și rezultat final · luni, 27 iulie

ArgentinaPrimera Nacional · Argentina Final
Gimnasia y Tiro
VEVEÎ
Final1-0Pauză 0-0
CD Maipu
ÎEVVE
Șanse înainte de meci, după cote
Gimnasia y Tiro 18%Egal 71%CD Maipu 11%

Gimnasia y Tiro 1-0 CD Maipu: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Gimnasia y Tiro 1-0 CD Maipu (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 32% pentru victoria lui Gimnasia y Tiro, iar cotele fără marjă 18%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 1,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 74%), iar GG n-a ieșit (NG avea 66%). Scorul exact 1-0 avea 14,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 3 cornere (2-1) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Gimnasia y Tiroîn meciCD Maipu
2
Cornere
1
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Gimnasia y Tiro vs CD Maipu

Gimnasia y Tiro marchează 0,8 goluri pe meci și primește 0,6. CD Maipu marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,4. La Gimnasia y Tiro, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Gimnasia y Tiro 2, egal 1, CD Maipu 1.

~1,8goluri estimate
26%peste 2,5 goluri
34%ambele marchează
0-0scorul cel mai probabil
Gimnasia y Tiroultimele 5CD Maipu
1,60
Puncte / meci
1,60
0,8
Goluri marcate / meci
1,0
0,6
Goluri primite / meci
0,4
2
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
20%
40%
Ambele marchează
20%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Gimnasia y Tiro și ultimele 5 CD Maipu, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Gimnasia y Tiro2-2-1

V
Gimnasia y Tiro - CD Maipu27.07.26 · Primera Nacional
1-0
E
Gimnasia y Tiro - Patronato Parana12.07.26 · Primera Nacional
1-1
V
Colegiales - Gimnasia y Tiro04.07.26 · Primera Nacional
1-2
E
CD Maipu - Gimnasia y Tiro21.06.26 · Primera Nacional
0-0
Î
Quilmes - Gimnasia y Tiro13.06.26 · Primera Nacional
1-0

CD Maipu2-2-1

Î
Gimnasia y Tiro - CD Maipu27.07.26 · Primera Nacional
1-0
E
CD Maipu - San Martin Tucuman17.07.26 · Primera Nacional
0-0
V
Atletico Rafaela - CD Maipu11.07.26 · Primera Nacional
1-3
V
CD Maipu - Agropecuario Argentino05.07.26 · Primera Nacional
2-0
E
CD Maipu - Gimnasia y Tiro21.06.26 · Primera Nacional
0-0

Întâlniri directe Gimnasia y Tiro - CD Maipu

Gimnasia y Tiro 2Egal 1CD Maipu 1
V
Gimnasia y Tiro - CD Maipu27.07.2026 · pauză 0-0
1-0
E
CD Maipu - Gimnasia y Tiro21.06.2026 · pauză 0-0
0-0
V
Gimnasia y Tiro - CD Maipu16.08.2025 · pauză 0-0
1-0
Î
CD Maipu - Gimnasia y Tiro13.04.2025 · pauză 1-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Gimnasia y Tiro. 0 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Gimnasia y Tiro - CD Maipu

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Gimnasia y Tiro5.0018% fără marjă
X · Egal1.3071% fără marjă
2 · CD Maipu8.2511% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.20
X2 1.77
12 1.34

Goluri

Peste 1.5 1.52
Sub 2.5 1.43
Peste 2.5 2.62

Ambele marchează

GG Da 2.27
GG Nu 1.56

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.24
Pauză peste 1.5 3.65

Cornere

Sub 9.5 1.70
Peste 9.5 2.02

Analiza de dinainte de meci

Gimnasia y Tiro - CD Maipu s-a jucat luni, 27 iulie, în Primera Nacional (Argentina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Gimnasia y Tiro are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 4-3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. CD Maipu vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 4 întâlniri directe, Gimnasia y Tiro a câștigat de 2 ori, CD Maipu o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 0,8 goluri în medie. Ultima: Gimnasia y Tiro - CD Maipu 1-0, pe 27 iulie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 5.00 pentru gazde, 8.25 pentru oaspeți și 1.30 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.62, iar GG la 2.27.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 0,9 pentru Gimnasia y Tiro și 0,9 pentru CD Maipu. Scorul cel mai probabil e 0-0. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 32% la victorie, față de 18%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. Casele dau 1.77, mai mult. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 74%. Cota de 1.43 e peste cea corectă (1.35). Nu marchează ambele (NG) are 66% în model, iar 1.56 e aproape de cota corectă (1.52). Scorul cel mai probabil: 0-0.

Probabilități Gimnasia y Tiro - CD Maipu

Goluri estimate: 0,86 Gimnasia y Tiro și 0,89 CD Maipu, total 1,75. 1X2 în model: 32% · 34% · 34%. Peste 2,5: 26% (cotă corectă 3.85). GG: 34% (cotă corectă 2.94). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

17%0
30%1
27%2
16%3
7%4
3%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 74% · peste 2,5: 26% (verde).

Scoruri probabile

0-017,4%0-115,5%1-014,9%1-113,3%0-26,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,4 goluri, după cote 2,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 34%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 0,8 goluri, iar modelul estimează acum 1,8.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere2-1
Cartonașe galbene1-2
Goluri estimate~1,8
Scor probabil0-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Gimnasia y Tiro - CD Maipu?

S-a jucat luni, 27 iulie, ora 00:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Gimnasia y Tiro - CD Maipu?

În Primera Nacional (Argentina).

Cine era favorită în Gimnasia y Tiro - CD Maipu?

Niciuna clar: cotele erau 5.00 la gazde și 8.25 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Gimnasia y Tiro - CD Maipu?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,8.

Alte meciuri din Primera Nacional

Toată liga →