Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

SpaniaSpania · Segunda Federacion

Getafe B – Albacete Balompie B

Getafe B
ÎEÎEÎ
12:30 Duminică, 18 octombrie
Albacete Balompie B
ÎÎEÎV
11.80 X3.45 24.10
1X1.18 X21.87 121.25

Ultimele 5 / 5: Getafe B marchează 0.4 și primește 1.4. Albacete Balompie B 1.4 / 3.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 51% · Egal 27% · Oaspete 22%

Goluri / meci

0.4 + 1.4

Peste 2.5

1.82 · forma 20% / 100%

GG

Da 1.75 · Nu 1.97

Analiză Getafe B – Albacete Balompie B

Getafe B o primește pe Albacete Balompie B duminică, 18 octombrie, ora 12:30 (ora României), în Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Getafe B are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 7 goluri primite (0,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Albacete Balompie B are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 19 goluri primite (1,4 marcate și 3,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.80 / 3.45 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 51% pentru Getafe B, 27% pentru egal și 22% pentru Albacete Balompie B. Favorită e Getafe B. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.82 și sub 2.5 la 1.88, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.75 și Nu la 1.97.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,40) și cele deduse din cote (1,67 – 1,04) și ajunge la 1,88 goluri estimate pentru Getafe B și 1,22 pentru Albacete Balompie B, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Getafe B câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Albacete Balompie B câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,3%.

Statistici-cheie
IndicatorGetafe BAlbacete Balompie B
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-31-1-3
Puncte / meci0,400,80
Goluri marcate (medie)2 (0,4)7 (1,4)
Goluri primite (medie)7 (1,4)19 (3,8)
% Peste 2.520%100%
% GG40%60%
Goluri estimate (model)1,881,22
Șanse de victorie (model)53%25%

Goluri estimate

1,88 – 1,22 · total 3,10

1X2 model

53% · 22% · 25%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

60% · cotă corectă 1.67

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Getafe B ↓ / Albacete Ba. →012345
0 4,5 5,5 3,4 1,4 0,4 0,1
1 8,5 10,3 6,3 2,6 0,8 0,2
2 8,0 9,7 5,9 2,4 0,7 0,2
3 5,0 6,1 3,7 1,5 0,5 0,1
4 2,3 2,9 1,7 0,7 0,2 0,1
5 0,9 1,1 0,7 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Getafe B, coloane = goluri Albacete Balompie B.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Getafe B. Getafe B a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Apărare vulnerabilă: Albacete Balompie B. Albacete Balompie B primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,50 goluri, cotele doar 2,71. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Getafe B e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Getafe B are 53% în model (cotă corectă 1.89), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.82 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.75 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.4
Goluri / meci
1.4
1.4
Primite / meci
3.8
0%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
100%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Getafe B – Albacete Balompie B?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Getafe B – Albacete Balompie B?

Meciul face parte din Segunda Federacion (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Getafe B – Albacete Balompie B?

Cotele 1X2 sunt 1.80 / 3.45 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Getafe B, 27% egal și 22% pentru Albacete Balompie B, cu Getafe B favorită la cota 1.80.

Câte goluri se așteaptă în Getafe B – Albacete Balompie B?

Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,88 pentru Getafe B, 1,22 pentru Albacete Balompie B). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Segunda Federacion
17.10
17:00
Rayo Cantabria – CD Basconia 2.772.30
17.10
17:30
CD Ebro – Girona B 1.923.85
17.10
18:00
Barcelona B – Utebo 1.268.80
17.10
18:00
Ourense CF – Coruxo FC 1.953.75
17.10
18:00
Portugalete – Eibar B 2.752.55