FC Tokyo U21 – Shimizu S-Pulse U21
Ultimele 3 / 3: FC Tokyo U21 marchează 1.7 și primește 1.0. Shimizu S-Pulse U21 2.0 / 3.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 59% · Egal 21% · Oaspete 19%
Goluri / meci
1.7 + 2.0
Peste 2.5
1.43 · forma 67% / 100%
GG
Da 1.53 · Nu 2.35
Analiză FC Tokyo U21 – Shimizu S-Pulse U21
FC Tokyo U21 – Shimizu S-Pulse U21 se joacă acum, în U21 J League (Japonia), cu start sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
FC Tokyo U21 are un bilanț de 1-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 3 meciuri, adică 1,33 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 3 goluri primite (1,7 marcate și 1,0 primite în medie). În 67% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 33% au înscris ambele echipe. Shimizu S-Pulse U21 are un bilanț de 1-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 3 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (2,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 67% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,33 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.51 / 4.20 / 4.65. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 59% pentru FC Tokyo U21, 21% pentru egal și 19% pentru Shimizu S-Pulse U21. Favorită e FC Tokyo U21. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.43 și sub 2.5 la 2.52, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.53 și Nu la 2.35.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,33 – 1,50) și cele deduse din cote (2,14 – 1,15) și ajunge la 2,23 goluri estimate pentru FC Tokyo U21 și 1,33 pentru Shimizu S-Pulse U21, adică 3,56 în total. Cu aceste valori, FC Tokyo U21 câștigă în 58% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Shimizu S-Pulse U21 câștigă în 22%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,4%.
| Indicator | FC Tokyo U21 | Shimizu S-Pulse U21 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 3 | 3 |
| V-E-Î | 1-1-1 | 1-0-2 |
| Puncte / meci | 1,33 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,7) | 6 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 3 (1,0) | 9 (3,0) |
| % Peste 2.5 | 67% | 100% |
| % GG | 33% | 67% |
| Goluri estimate (model) | 2,23 | 1,33 |
| Șanse de victorie (model) | 58% | 22% |
Goluri estimate
2,23 – 1,33 · total 3,56
1X2 model
58% · 20% · 22%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| FC Tokyo U21 ↓ / Shimizu S-P. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,8 | 3,8 | 2,5 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 6,3 | 8,4 | 5,6 | 2,5 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 7,1 | 9,4 | 6,3 | 2,8 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 5,3 | 7,0 | 4,6 | 2,1 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 2,9 | 3,9 | 2,6 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 1,3 | 1,7 | 1,2 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Tokyo U21, coloane = goluri Shimizu S-Pulse U21.
Factori de risc
- Eșantion mic. Avem doar 3 / 3 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
- Apărare vulnerabilă: Shimizu S-Pulse U21. Shimizu S-Pulse U21 primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 3 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,83 goluri, cotele doar 3,29. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. FC Tokyo U21 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 3 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie FC Tokyo U21 are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.43 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.53 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe FC Tokyo U21 – Shimizu S-Pulse U21?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă FC Tokyo U21 – Shimizu S-Pulse U21?
Meciul face parte din U21 J League (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre FC Tokyo U21 – Shimizu S-Pulse U21?
Cotele 1X2 sunt 1.51 / 4.20 / 4.65. Fără marjă, asta înseamnă 59% pentru FC Tokyo U21, 21% egal și 19% pentru Shimizu S-Pulse U21, cu FC Tokyo U21 favorită la cota 1.51.
Câte goluri se așteaptă în FC Tokyo U21 – Shimizu S-Pulse U21?
Modelul nostru estimează 3,56 goluri (2,23 pentru FC Tokyo U21, 1,33 pentru Shimizu S-Pulse U21). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.