Vineri16 octombrie
Live 6 Pune pont

JaponiaJaponia · U21 J League

V-Varen Nagasaki U21 – Fagiano Okayama U21

05:00 Sâmbătă, 17 octombrie
11.72 X3.90 23.70
1X1.20 X21.90 121.17

Ultimele 2 / 2: V-Varen Nagasaki U21 marchează 1.0 și primește 3.0. Fagiano Okayama U21 2.0 / 3.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 52% · Egal 23% · Oaspete 24%

Goluri / meci

1.0 + 2.0

Peste 2.5

1.37 · forma 100% / 100%

GG

Da 1.42 · Nu 2.67

Analiză V-Varen Nagasaki U21 – Fagiano Okayama U21

V-Varen Nagasaki U21 o primește pe Fagiano Okayama U21 sâmbătă, 17 octombrie, ora 05:00 (ora României), în U21 J League (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

V-Varen Nagasaki U21 are un bilanț de 0-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 2 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Fagiano Okayama U21 are un bilanț de 0-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 2 meciuri, adică 0,50 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (2,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Fagiano Okayama U21 stă mai bine, cu o diferență de 0,50 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.72 / 3.90 / 3.70. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 52% pentru V-Varen Nagasaki U21, 23% pentru egal și 24% pentru Fagiano Okayama U21. Favorită e V-Varen Nagasaki U21. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.37 și sub 2.5 la 2.70, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.42 și Nu la 2.67.

Pentru că nu avem destule meciuri recente, modelul pleacă doar de la cote și ajunge la 2,05 goluri estimate pentru V-Varen Nagasaki U21 și 1,36 pentru Fagiano Okayama U21, adică 3,41 în total. Cu aceste valori, V-Varen Nagasaki U21 câștigă în 54% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Fagiano Okayama U21 câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,4%.

Statistici-cheie
IndicatorV-Varen Nagasaki U21Fagiano Okayama U21
Meciuri analizate22
V-E-Î0-0-20-1-1
Puncte / meci0,000,50
Goluri marcate (medie)2 (1,0)4 (2,0)
Goluri primite (medie)6 (3,0)6 (3,0)
% Peste 2.5100%100%
% GG100%100%
Goluri estimate (model)2,051,36
Șanse de victorie (model)54%25%

Goluri estimate

2,05 – 1,36 · total 3,41

1X2 model

54% · 21% · 25%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
V-Varen Nag. ↓ / Fagiano Oka. →012345
0 3,3 4,5 3,1 1,4 0,5 0,1
1 6,8 9,2 6,3 2,8 1,0 0,3
2 6,9 9,4 6,4 2,9 1,0 0,3
3 4,7 6,5 4,4 2,0 0,7 0,2
4 2,4 3,3 2,2 1,0 0,3 0,1
5 1,0 1,4 0,9 0,4 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri V-Varen Nagasaki U21, coloane = goluri Fagiano Okayama U21.

Factori de risc

  • Eșantion mic. Avem doar 2 / 2 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie V-Varen Nagasaki U21 are 54% în model (cotă corectă 1.85), dar cota 1.72 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
2.0
3.0
Primite / meci
3.0
0%
Victorii
0%
100%
Peste 2.5
100%
100%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe V-Varen Nagasaki U21 – Fagiano Okayama U21?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 05:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă V-Varen Nagasaki U21 – Fagiano Okayama U21?

Meciul face parte din U21 J League (Japonia). Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre V-Varen Nagasaki U21 – Fagiano Okayama U21?

Cotele 1X2 sunt 1.72 / 3.90 / 3.70. Fără marjă, asta înseamnă 52% pentru V-Varen Nagasaki U21, 23% egal și 24% pentru Fagiano Okayama U21, cu V-Varen Nagasaki U21 favorită la cota 1.72.

Câte goluri se așteaptă în V-Varen Nagasaki U21 – Fagiano Okayama U21?

Modelul nostru estimează 3,41 goluri (2,05 pentru V-Varen Nagasaki U21, 1,36 pentru Fagiano Okayama U21). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 2–1.