Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

SuediaSuedia · Ettan

FBK Karlstad - Pitea IF

Statistici și rezultat final · duminică, 30 august

SuediaEttan · Suedia Final
FBK Karlstad
ÎVVEÎ
Final4-3Pauză 2-1
Pitea IF
EÎEEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
FBK Karlstad 52%Egal 25%Pitea IF 23%

FBK Karlstad 4-3 Pitea IF: statisticile meciului

Meciul s-a terminat FBK Karlstad 4-3 Pitea IF (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 47% pentru victoria lui FBK Karlstad, iar cotele fără marjă 52%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 7 goluri, față de 2,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG a ieșit (52%). Scorul exact 4-3 avea 0,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (1-8) și 0 cartonașe galbene (0-0).

FBK Karlstadîn meciPitea IF
1
Cornere
8
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici FBK Karlstad vs Pitea IF

FBK Karlstad marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,6. Pitea IF marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,4. La FBK Karlstad, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: FBK Karlstad 2, egal 0, Pitea IF 1.

~2,6goluri estimate
49%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
FBK Karlstadultimele 5Pitea IF
1,40
Puncte / meci
0,60
1,0
Goluri marcate / meci
0,4
1,6
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
0
20%
Peste 2,5 goluri
20%
40%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri FBK Karlstad și ultimele 5 Pitea IF, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

FBK Karlstad2-1-2

Î
FC Arlanda - FBK Karlstad23.08.26 · Ettan
5-1
V
FBK Karlstad - GIF Sundsvall19.08.26 · Cupa
1-0
V
FBK Karlstad - Enkoping SK16.08.26 · Ettan
2-0
E
Hammarby Talang - FBK Karlstad09.08.26 · Ettan
1-1
Î
FBK Karlstad - Assyriska FF01.08.26 · Ettan
0-2

Pitea IF0-3-2

E
Hammarby Talang - Pitea IF23.08.26 · Ettan
1-1
Î
Pitea IF - AIK Stockholm20.08.26 · Cupa
0-3
E
Pitea IF - Vasalunds IF16.08.26 · Ettan
1-1
E
FC Arlanda - Pitea IF09.08.26 · Ettan
0-0
Î
Pitea IF - Gefle01.08.26 · Ettan
0-2

Întâlniri directe FBK Karlstad - Pitea IF

FBK Karlstad 2Egal 0Pitea IF 1
V
Pitea IF - FBK Karlstad14.05.2026 · pauză 1-2
1-5
V
Pitea IF - FBK Karlstad06.10.2024 · pauză 0-0
2-3
Î
FBK Karlstad - Pitea IF23.06.2024 · pauză 0-1
2-3

V/E/Î din perspectiva FBK Karlstad. 3 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi FBK Karlstad - Pitea IF

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · FBK Karlstad1.7752% fără marjă
X · Egal3.7025% fără marjă
2 · Pitea IF3.9023% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.15
X2 2.15
12 1.19

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.25
Peste 2.5 1.54

Ambele marchează

GG Da 1.62
GG Nu 2.15

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.57
Pauză peste 1.5 2.22

Analiza de dinainte de meci

FBK Karlstad - Pitea IF s-a jucat duminică, 30 august, în Ettan (Suedia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, FBK Karlstad are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 5-8. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Pitea IF n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: trei egaluri și două înfrângeri. A marcat 2 goluri și a primit 7. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 3 întâlniri directe, FBK Karlstad a câștigat de 2 ori, Pitea IF o dată. Au fost meciuri deschise, cu 5,3 goluri în medie. Ultima: Pitea IF - FBK Karlstad 1-5, pe 14 mai 2026.

FBK Karlstad pleacă favorită, la cota 1.77. Egalul e la 3.70, iar Pitea IF la 3.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 52% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.54, iar GG la 1.62.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,5 pentru FBK Karlstad și 1,1 pentru Pitea IF. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 73% în model, dar la 1.15 plătește sub cota corectă de 1.37. Peste 1.5 goluri: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. La 1.14, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități FBK Karlstad - Pitea IF

Goluri estimate: 1,53 FBK Karlstad și 1,10 Pitea IF, total 2,63. 1X2 în model: 47% · 26% · 27%. Peste 2,5: 49% (cotă corectă 2.04). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 51% · peste 2,5: 49% (verde).

Scoruri probabile

1-112,1%1-011,0%2-19,3%2-08,4%0-17,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: FBK Karlstad. FBK Karlstad a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Pitea IF. Pitea IF a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,2 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 5,3 goluri, iar modelul estimează acum 2,6.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-3
Pauză2-1
Cornere1-8
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startFBK Karlstad · 1.77
Goluri estimate~2,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat FBK Karlstad - Pitea IF?

S-a jucat duminică, 30 august, ora 14:00 (ora României) și s-a terminat 4-3.

În ce competiție s-a jucat FBK Karlstad - Pitea IF?

În Ettan (Suedia).

Unde s-a jucat FBK Karlstad - Pitea IF?

Pe Örsholmens Ip, în Karlstad, duminică, 30 august, ora 14:00 (ora României).

Cine era favorită în FBK Karlstad - Pitea IF?

FBK Karlstad pleca favorită, la cota 1.77. Meciul s-a terminat 4-3.

Câte goluri s-au marcat în FBK Karlstad - Pitea IF?

7 goluri, scor final 4-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din Ettan

Toată liga →