Sâmbătă17 octombrie
Live 252 Pune pont

International cluburi · CAF - Liga Campionilor

Enugu Rangers – MC Alger

Enugu Rangers
EVVÎV
16:00 Duminică, 18 octombrie
MC Alger
EVVVE
13.65 X3.05 22.05
1X1.67 X21.23 121.31

Ultimele 5 / 5: Enugu Rangers marchează 1.4 și primește 1.0. MC Alger 1.8 / 0.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 25% · Egal 30% · Oaspete 45%

Goluri / meci

1.4 + 1.8

Peste 2.5

— · forma 40% / 20%

GG

—

Analiză Enugu Rangers – MC Alger

Enugu Rangers o primește pe MC Alger duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în CAF - Liga Campionilor (International cluburi). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Enugu Rangers are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. MC Alger are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 1 gol primite (1,8 marcate și 0,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.65 / 3.05 / 2.05. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 25% pentru Enugu Rangers, 30% pentru egal și 45% pentru MC Alger. Favorită e MC Alger.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,80 goluri estimate pentru Enugu Rangers și 1,40 pentru MC Alger, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Enugu Rangers câștigă în 22% din cazuri, egalul iese în 27%, iar MC Alger câștigă în 51%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 15,5%.

Statistici-cheie
IndicatorEnugu RangersMC Alger
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-13-2-0
Puncte / meci2,002,20
Goluri marcate (medie)7 (1,4)9 (1,8)
Goluri primite (medie)5 (1,0)1 (0,2)
% Peste 2.540%20%
% GG40%20%
Goluri estimate (model)0,801,40
Șanse de victorie (model)22%51%

Goluri estimate

0,80 – 1,40 · total 2,20

1X2 model

22% · 27% · 51%

Peste 2.5 model

38% · cotă corectă 2.63

GG model

41% · cotă corectă 2.44

Distribuția golurilor
11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Enugu Range. ↓ / MC Alger →012345
0 11,1 15,5 10,9 5,1 1,8 0,5
1 8,9 12,4 8,7 4,1 1,4 0,4
2 3,5 5,0 3,5 1,6 0,6 0,2
3 0,9 1,3 0,9 0,4 0,2 0,0
4 0,2 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Enugu Rangers, coloane = goluri MC Alger.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie MC Alger are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.05 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 0–1 (15,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.8
1.0
Primite / meci
0.2
60%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
20%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Enugu Rangers – MC Alger?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Enugu Rangers – MC Alger?

Meciul face parte din CAF - Liga Campionilor (International cluburi). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Enugu Rangers – MC Alger?

Cotele 1X2 sunt 3.65 / 3.05 / 2.05. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Enugu Rangers, 30% egal și 45% pentru MC Alger, cu MC Alger favorită la cota 2.05.

Câte goluri se așteaptă în Enugu Rangers – MC Alger?

Modelul nostru estimează 2,20 goluri (0,80 pentru Enugu Rangers, 1,40 pentru MC Alger). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din CAF - Liga Campionilor
17.10
16:00
African Stars – Orlando Pirates 5.451.56
18.10
21:00
Maghreb de Fes – ASEC Mimosas 1.397.40
17.10
15:00
CFFA – Young Africans 0–4
16.10
19:00
APR FC – Zamalek 0–1