Enesia FC – Mochudi C.Chiefs
Ultimele 5 / 5: Enesia FC marchează 1.4 și primește 1.8. Mochudi C.Chiefs 1.2 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 30% · Egal 29% · Oaspete 41%
Goluri / meci
1.4 + 1.2
Peste 2.5
2.12 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.90 · Nu 1.80
Analiză Enesia FC – Mochudi C.Chiefs
Enesia FC o primește pe Mochudi C.Chiefs sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:00 (ora României), în Premier League (Botswana). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Enesia FC are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Mochudi C.Chiefs are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 17.04.2026, Mochudi C.Chiefs 4–0 Enesia FC. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.05 / 3.10 / 2.17. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 30% pentru Enesia FC, 29% pentru egal și 41% pentru Mochudi C.Chiefs. Favorită e Mochudi C.Chiefs. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.12 și sub 2.5 la 1.62, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.90 și Nu la 1.80.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,50) și cele deduse din cote (1,08 – 1,33) și ajunge la 1,14 goluri estimate pentru Enesia FC și 1,41 pentru Mochudi C.Chiefs, adică 2,55 în total. Cu aceste valori, Enesia FC câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Mochudi C.Chiefs câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,6%.
| Indicator | Enesia FC | Mochudi C.Chiefs |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,14 | 1,41 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 43% |
Goluri estimate
1,14 – 1,41 · total 2,55
1X2 model
31% · 26% · 43%
Peste 2.5 model
47% · cotă corectă 2.13
GG model
51% · cotă corectă 1.96
Sub 2.5: 53% · Peste 2.5: 47% · total goluri în 90 de minute
| Enesia FC ↓ / Mochudi C.C. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,8 | 11,0 | 7,8 | 3,6 | 1,3 | 0,4 |
| 1 | 8,9 | 12,6 | 8,8 | 4,2 | 1,5 | 0,4 |
| 2 | 5,1 | 7,2 | 5,0 | 2,4 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 1,9 | 2,7 | 1,9 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,5 | 0,8 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Enesia FC, coloane = goluri Mochudi C.Chiefs.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Enesia FC. Enesia FC primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.28 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.35 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.04.26 | Mochudi C.Chiefs – Enesia FC | 3–0 | 4–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Enesia FC – Mochudi C.Chiefs?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 20:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Enesia FC – Mochudi C.Chiefs?
Meciul face parte din Premier League (Botswana). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Enesia FC – Mochudi C.Chiefs?
Cotele 1X2 sunt 3.05 / 3.10 / 2.17. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru Enesia FC, 29% egal și 41% pentru Mochudi C.Chiefs, cu Mochudi C.Chiefs favorită la cota 2.17.
Câte goluri se așteaptă în Enesia FC – Mochudi C.Chiefs?
Modelul nostru estimează 2,55 goluri (1,14 pentru Enesia FC, 1,41 pentru Mochudi C.Chiefs). Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 1–1.