Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

VenezuelaVenezuela · Segunda Division

Dynamo Puerto - Aragua

Statistici, pont și cote · duminică, 18 octombrie, ora 22:30

VenezuelaSegunda Division · Venezuela + Pune pont
Dynamo Puerto
ÎÎÎVV
Duminică22:3018 octombrie
Aragua
VVVVV
Șanse după cote, fără marjă
Dynamo Puerto 27%Egal 32%Aragua 41%

Statistici Dynamo Puerto vs Aragua

Dynamo Puerto marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,0. Aragua marchează 2,8 goluri pe meci și primește 0,4. La Dynamo Puerto, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Dynamo Puerto 3, egal 3, Aragua 2.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
50%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Dynamo Puertoultimele 5Aragua
1,20
Puncte / meci
3,00
1,4
Goluri marcate / meci
2,8
2,0
Goluri primite / meci
0,4
2
Victorii
5
80%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Dynamo Puerto și ultimele 5 Aragua, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Dynamo Puerto2-0-3

Î
Monagas - Dynamo Puerto15.10.26 · Cupa
2-1
Î
Deportivo Miranda - Dynamo Puerto11.10.26 · Segunda Division
4-2
Î
Dynamo Puerto - Bolivar SC08.10.26 · Cupa
0-2
V
Atletico Avila FC - Dynamo Puerto04.10.26 · Segunda Division
1-2
V
Dynamo Puerto - Bolivar SC27.09.26 · Segunda Division
2-1

Aragua5-0-0

V
Aragua - Caracas FC14.10.26 · Cupa
3-1
V
Aragua - Mineros Guayana11.10.26 · Segunda Division
3-0
V
Barquisimeto SC - Aragua08.10.26 · Cupa
1-4
V
Maritimo de la Guaira - Aragua05.10.26 · Segunda Division
0-3
V
Aragua - Atletico Avila FC27.09.26 · Segunda Division
1-0

Întâlniri directe Dynamo Puerto - Aragua

Dynamo Puerto 3Egal 3Aragua 2
Î
Aragua - Dynamo Puerto29.08.2026 · pauză 0-0
2-0
Î
Dynamo Puerto - Aragua31.05.2026 · pauză 0-1
1-2
E
Aragua - Dynamo Puerto04.04.2026 · pauză 0-1
1-1
E
Aragua - Dynamo Puerto07.09.2025
1-1
V
Dynamo Puerto - Aragua25.07.2025
1-0
V
Dynamo Puerto - Aragua10.07.2025
4-1
V
Aragua - Dynamo Puerto04.06.2025
1-3
E
Aragua - Dynamo Puerto01.06.2025
0-0

V/E/Î din perspectiva Dynamo Puerto. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Dynamo Puerto - Aragua

1Pune pont
AutoGOL@autogol18.10 22:30
Total goluriPeste 2.52.50

Cote Dynamo Puerto - Aragua

1 · Dynamo Puerto3.3527% fără marjă
X · Egal2.8232% fără marjă
2 · Aragua2.2041% fără marjă

Cote actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.53
X2 1.23
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.47
Sub 2.5 1.44
Peste 2.5 2.50

Ambele marchează

GG Da 2.12
GG Nu 1.65

Analiză și pont Dynamo Puerto - Aragua

Duminică, 18 octombrie, de la 22:30, Aragua joacă pe terenul lui Dynamo Puerto, în Segunda Division (Venezuela). Aragua vine într-o formă clar mai bună.

Dynamo Puerto vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Aragua n-a pierdut niciunul (cinci victorii). Golaveraj: 14-2. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Dynamo Puerto a câștigat de 3 ori, Aragua de 2 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Ultima: Aragua - Dynamo Puerto 2-0, pe 29 august 2026.

Casele o dau favorită pe Aragua, la 2.20, cu egalul la 2.82. Fără marja caselor, asta înseamnă 41% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.50, iar GG la 2.12.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 0,9 pentru Dynamo Puerto și 1,8 pentru Aragua. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 19% la victorie, față de 27%.

Verdict

Victorie Aragua merită privit: 58% în model, iar 2.20 plătește peste cota corectă de 1.72. Peste 1.5 goluri: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. Casele dau 1.47, mai mult. Scorul cel mai probabil: 0-1. Pontul publicat pe meci este Peste 2.5 la 2.50, pentru care modelul calculează 51%.

Probabilități Dynamo Puerto - Aragua

Goluri estimate: 0,92 Dynamo Puerto și 1,81 Aragua, total 2,73. 1X2 în model: 19% · 23% · 58%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 50% (cotă corectă 2.00).

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

0-111,8%1-110,9%0-210,7%1-29,8%0-06,5%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Dynamo Puerto. Dynamo Puerto a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,3 goluri, după cote 2,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Start18.10, 22:30
FavorităAragua · 2.20
Goluri estimate~2,7
Scor probabil0-1
+ Pune pont pe meci

Întrebări frecvente

La ce oră începe Dynamo Puerto - Aragua?

Duminică, 18 octombrie, ora 22:30, ora României.

În ce competiție se joacă Dynamo Puerto - Aragua?

În Segunda Division (Venezuela).

Cine e favorită în Dynamo Puerto - Aragua?

Aragua, la cota 2.20. Egalul e la 2.82.

Câte goluri se așteaptă în Dynamo Puerto - Aragua?

În jur de 2,7, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 0-1.

Alte meciuri din Segunda Division

Toată liga →