Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

VenezuelaVenezuela · Segunda Division

Urena SC – Yaracuyanos

Urena SC
ÎEEEÎ
22:30 Duminică, 18 octombrie
Yaracuyanos
EVÎVV
12.32 X3.25 22.70
1X1.35 X21.48 121.25

Ultimele 5 / 5: Urena SC marchează 1.0 și primește 2.2. Yaracuyanos 2.2 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 39% · Egal 28% · Oaspete 33%

Goluri / meci

1.0 + 2.2

Peste 2.5

1.90 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.73 · Nu 2.00

Analiză Urena SC – Yaracuyanos

Urena SC o primește pe Yaracuyanos duminică, 18 octombrie, ora 22:30 (ora României), în Segunda Division (Venezuela). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Urena SC are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Yaracuyanos are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Yaracuyanos stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Urena SC a câștigat 2, Yaracuyanos a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 6. Ultima întâlnire, pe 02.09.2026, s-a terminat Yaracuyanos 4–3 Urena SC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.25 / 2.70. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 39% pentru Urena SC, 28% pentru egal și 33% pentru Yaracuyanos. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.73 și Nu la 2.00.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 2,20) și cele deduse din cote (1,37 – 1,25) și ajunge la 1,18 goluri estimate pentru Urena SC și 1,73 pentru Yaracuyanos, adică 2,91 în total. Cu aceste valori, Urena SC câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Yaracuyanos câștigă în 50%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorUrena SCYaracuyanos
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-23-1-1
Puncte / meci0,602,00
Goluri marcate (medie)5 (1,0)11 (2,2)
Goluri primite (medie)11 (2,2)5 (1,0)
% Peste 2.580%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (6 meciuri)23
Goluri estimate (model)1,181,73
Șanse de victorie (model)26%50%

Goluri estimate

1,18 – 1,73 · total 2,91

1X2 model

26% · 24% · 50%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Urena SC ↓ / Yaracuyanos →012345
0 5,4 9,4 8,2 4,7 2,0 0,7
1 6,4 11,1 9,6 5,5 2,4 0,8
2 3,8 6,6 5,7 3,3 1,4 0,5
3 1,5 2,6 2,2 1,3 0,6 0,2
4 0,4 0,8 0,7 0,4 0,2 0,1
5 0,1 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Urena SC, coloane = goluri Yaracuyanos.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Urena SC. Urena SC primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,20 goluri, cotele doar 2,62. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Yaracuyanos are 50% în model (cotă corectă 2.00), iar cota 2.70 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.90 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
2.2
2.2
Primite / meci
1.0
0%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Urena SC – Yaracuyanos?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 22:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Urena SC – Yaracuyanos?

Meciul face parte din Segunda Division (Venezuela). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Urena SC – Yaracuyanos?

Cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.25 / 2.70. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Urena SC, 28% egal și 33% pentru Yaracuyanos, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Urena SC – Yaracuyanos?

Modelul nostru estimează 2,91 goluri (1,18 pentru Urena SC, 1,73 pentru Yaracuyanos). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Segunda Division
18.10
22:30
Monagas B – Deportivo Miranda 2.073.15
11.10
23:00
Aragua – Mineros Guayana 3–0