Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Dunfermline Athletic - Cove Rangers

Statistici și rezultat final · marți, 21 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Dunfermline Athletic
VÎVVÎ
Final5-0Pauză 3-0
Cove Rangers
ÎVÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Dunfermline Athletic 76%Egal 15%Cove Rangers 9%

Dunfermline Athletic 5-0 Cove Rangers: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Dunfermline Athletic 5-0 Cove Rangers (pauză 3-0). Înainte de start, modelul dădea 68% pentru victoria lui Dunfermline Athletic, iar cotele fără marjă 76%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 69%), iar GG n-a ieșit (NG avea 40%). Scorul exact 5-0 avea 2,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (8-1) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Dunfermline Athleticîn meciCove Rangers
8
Cornere
1
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Dunfermline Athletic vs Cove Rangers

Dunfermline Athletic marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,2. Cove Rangers marchează 1,6 goluri pe meci și primește 3,2. La Cove Rangers, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,6goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Dunfermline Athleticultimele 5Cove Rangers
1,80
Puncte / meci
0,80
1,8
Goluri marcate / meci
1,6
1,2
Goluri primite / meci
3,2
3
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
100%
40%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Dunfermline Athletic și ultimele 5 Cove Rangers, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Dunfermline Athletic3-0-2

V
Dunfermline Athletic - Dumbarton14.07.26 · Cupa Ligii
4-1
Î
East Kilbride - Dunfermline Athletic11.07.26 · Cupa Ligii
3-0
V
Kelty Hearts - Dunfermline Athletic04.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
V
Clyde - Dunfermline Athletic27.06.26 · Amicale intercluburi
1-2
Î
Botosani - Dunfermline Athletic25.06.26 · Amicale intercluburi
1-0

Cove Rangers1-1-3

Î
Cove Rangers - St. Mirren18.07.26 · Cupa Ligii
0-4
V
Cove Rangers - East Kilbride14.07.26 · Cupa Ligii
3-2
Î
Cove Rangers - St. Johnstone11.07.26 · Amicale intercluburi
2-4
Î
Cove Rangers - Inverness07.07.26 · Amicale intercluburi
1-4
E
Cove Rangers - Huntly04.07.26 · Amicale intercluburi
2-2

Întâlniri directe Dunfermline Athletic - Cove Rangers

Dunfermline Athletic 0Egal 1Cove Rangers 1
Î
Dunfermline Athletic - Cove Rangers27.07.2024 · pauză 0-0
1-2

V/E/Î din perspectiva Dunfermline Athletic. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Dunfermline Athletic - Cove Rangers

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Dunfermline Athletic1.2176% fără marjă
X · Egal6.1015% fără marjă
2 · Cove Rangers10.009% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.05
X2 3.20
12 1.12

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.45
Peste 2.5 1.49

Ambele marchează

GG Da 1.85
GG Nu 1.85

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.66
Pauză peste 1.5 2.10

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Dunfermline Athletic - Cove Rangers s-a jucat marți, 21 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Dunfermline Athletic vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 6. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Cove Rangers are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 8-16. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Dunfermline Athletic a câștigat niciodată, Cove Rangers o dată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Dunfermline Athletic - Cove Rangers 1-2, pe 27 iulie 2024.

Casele o dau favorită pe Dunfermline Athletic, la 1.21, cu egalul la 6.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 76% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.49, iar GG la 1.85.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,5 pentru Dunfermline Athletic și 1,1 pentru Cove Rangers. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 68% la victorie, față de 76%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Dunfermline Athletic are 68% în model, dar la 1.21 plătește sub cota corectă de 1.47. Peste 2.5 goluri: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. Cota 1.49 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 60%. Cota de 1.85 e peste cea corectă (1.67). Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Dunfermline Athletic - Cove Rangers

Goluri estimate: 2,49 Dunfermline Athletic și 1,07 Cove Rangers, total 3,56. 1X2 în model: 68% · 17% · 15%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

2-19,4%2-08,8%3-17,8%1-17,6%3-07,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Cove Rangers. Cove Rangers a primit 16 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,9 goluri, după cote 3,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final5-0
Pauză3-0
Cornere8-1
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startDunfermline Athletic · 1.21
Goluri estimate~3,6
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Dunfermline Athletic - Cove Rangers?

S-a jucat marți, 21 iulie, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 5-0.

În ce competiție s-a jucat Dunfermline Athletic - Cove Rangers?

În Cupa Ligii (Scotia).

Cine era favorită în Dunfermline Athletic - Cove Rangers?

Dunfermline Athletic pleca favorită, la cota 1.21. Meciul s-a terminat 5-0.

Câte goluri s-au marcat în Dunfermline Athletic - Cove Rangers?

5 goluri, scor final 5-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,6.