Sâmbătă17 octombrie
Live 252 Pune pont

SloveniaSlovenia · 2.SNL

Dren Vrhnika – ND Beltinci

Dren Vrhnika
ÎEÎVE
16:30 Duminică, 18 octombrie
ND Beltinci
VVVVE
14.30 X3.80 21.67
1X2.02 X21.17 121.21

Ultimele 5 / 5: Dren Vrhnika marchează 0.4 și primește 1.4. ND Beltinci 3.4 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 21% · Egal 24% · Oaspete 55%

Goluri / meci

0.4 + 3.4

Peste 2.5

1.74 · forma 40% / 80%

GG

Da 1.75 · Nu 1.97

Analiză Dren Vrhnika – ND Beltinci

Dren Vrhnika o primește pe ND Beltinci duminică, 18 octombrie, ora 16:30 (ora României), în 2.SNL (Slovenia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Dren Vrhnika are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 7 goluri primite (0,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. ND Beltinci are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 4 goluri primite (3,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, ND Beltinci stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.30 / 3.80 / 1.67. După ce scoatem marja (aproximativ 9,5% pe piața asta), rămân 21% pentru Dren Vrhnika, 24% pentru egal și 55% pentru ND Beltinci. Favorită e ND Beltinci. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.74 și sub 2.5 la 1.97, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.75 și Nu la 1.97.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,60 – 2,40) și cele deduse din cote (1,02 – 1,78) și ajunge la 0,81 goluri estimate pentru Dren Vrhnika și 2,09 pentru ND Beltinci, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Dren Vrhnika câștigă în 13% din cazuri, egalul iese în 20%, iar ND Beltinci câștigă în 67%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 12,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorDren VrhnikaND Beltinci
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-24-1-0
Puncte / meci1,002,60
Goluri marcate (medie)2 (0,4)17 (3,4)
Goluri primite (medie)7 (1,4)4 (0,8)
% Peste 2.540%80%
% GG20%60%
Goluri estimate (model)0,812,09
Șanse de victorie (model)13%67%

Goluri estimate

0,81 – 2,09 · total 2,90

1X2 model

13% · 20% · 67%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

49% · cotă corectă 2.04

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Dren Vrhnika ↓ / ND Beltinci →012345
0 5,5 11,5 12,0 8,4 4,4 1,8
1 4,5 9,3 9,7 6,8 3,5 1,5
2 1,8 3,8 3,9 2,7 1,4 0,6
3 0,5 1,0 1,1 0,7 0,4 0,2
4 0,1 0,2 0,2 0,2 0,1 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dren Vrhnika, coloane = goluri ND Beltinci.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Dren Vrhnika. Dren Vrhnika a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie ND Beltinci are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.67 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.74 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–2 (12,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.4
Goluri / meci
3.4
1.4
Primite / meci
0.8
20%
Victorii
80%
40%
Peste 2.5
80%
20%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Dren Vrhnika – ND Beltinci?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Dren Vrhnika – ND Beltinci?

Meciul face parte din 2.SNL (Slovenia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Dren Vrhnika – ND Beltinci?

Cotele 1X2 sunt 4.30 / 3.80 / 1.67. Fără marjă, asta înseamnă 21% pentru Dren Vrhnika, 24% egal și 55% pentru ND Beltinci, cu ND Beltinci favorită la cota 1.67.

Câte goluri se așteaptă în Dren Vrhnika – ND Beltinci?

Modelul nostru estimează 2,90 goluri (0,81 pentru Dren Vrhnika, 2,09 pentru ND Beltinci). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 0–2.

Alte meciuri din 2.SNL
17.10
16:30
ND Bilje – Krka 2.402.57
17.10
16:30
NK Bistrica – Primorje 2.073.15
17.10
16:30
Rudar Velenje – ND Slovan 1.674.25
16.10
19:00
Dravinja – Jesenice 2–1