Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

4. Liga pomorska

Dolina Speranda Niepogledzie – Stolem Gniewino

13:00 Duminică, 18 octombrie
Stolem Gniewino
ÎÎVVÎ
13.75 X4.50 21.61
1X2.05 X21.19 121.13

Ultimele 5 / 5: Dolina Speranda Niepogledzie marchează 1.0 și primește 4.0. Stolem Gniewino 1.4 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 24% · Egal 20% · Oaspete 56%

Goluri / meci

1.0 + 1.4

Peste 2.5

— · forma 100% / 80%

GG

—

Analiză Dolina Speranda Niepogledzie – Stolem Gniewino

Dolina Speranda Niepogledzie o primește pe Stolem Gniewino duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în 4. Liga pomorska. Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Dolina Speranda Niepogledzie are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 20 de goluri primite (1,0 marcate și 4,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Stolem Gniewino are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Stolem Gniewino stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.75 / 4.50 / 1.61. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 24% pentru Dolina Speranda Niepogledzie, 20% pentru egal și 56% pentru Stolem Gniewino. Favorită e Stolem Gniewino.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Dolina Speranda Niepogledzie și 2,70 pentru Stolem Gniewino, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Dolina Speranda Niepogledzie câștigă în 20% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Stolem Gniewino câștigă în 63%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,2%.

Statistici-cheie
IndicatorDolina Speranda NiepogledzieStolem Gniewino
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-42-0-3
Puncte / meci0,601,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)7 (1,4)
Goluri primite (medie)20 (4,0)10 (2,0)
% Peste 2.5100%80%
% GG60%60%
Goluri estimate (model)1,502,70
Șanse de victorie (model)20%63%

Goluri estimate

1,50 – 2,70 · total 4,20

1X2 model

20% · 17% · 63%

Peste 2.5 model

79% · cotă corectă 1.27

GG model

72% · cotă corectă 1.39

Distribuția golurilor
2%0
6%1
13%2
19%3
19%4
41%5+

Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Dolina Sper. ↓ / Stolem Gnie. →012345
0 1,5 4,0 5,5 4,9 3,3 1,8
1 2,2 6,1 8,2 7,4 5,0 2,7
2 1,7 4,6 6,1 5,5 3,7 2,0
3 0,8 2,3 3,1 2,8 1,9 1,0
4 0,3 0,9 1,2 1,0 0,7 0,4
5 0,1 0,3 0,3 0,3 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dolina Speranda Niepogledzie, coloane = goluri Stolem Gniewino.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Dolina Speranda Niepogledzie. Dolina Speranda Niepogledzie primește 4,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Stolem Gniewino. Stolem Gniewino primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Stolem Gniewino are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.61 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.4
4.0
Primite / meci
2.0
20%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Dolina Speranda Niepogledzie – Stolem Gniewino?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Dolina Speranda Niepogledzie – Stolem Gniewino?

Meciul face parte din 4. Liga pomorska. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre Dolina Speranda Niepogledzie – Stolem Gniewino?

Cotele 1X2 sunt 3.75 / 4.50 / 1.61. Fără marjă, asta înseamnă 24% pentru Dolina Speranda Niepogledzie, 20% egal și 56% pentru Stolem Gniewino, cu Stolem Gniewino favorită la cota 1.61.

Câte goluri se așteaptă în Dolina Speranda Niepogledzie – Stolem Gniewino?

Modelul nostru estimează 4,20 goluri (1,50 pentru Dolina Speranda Niepogledzie, 2,70 pentru Stolem Gniewino). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–2.