Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

ChileChile · Primera B

Deportes Iquique - Deportes Antofagasta

Statistici și rezultat final · luni, 17 august

ChilePrimera B · Chile Final
Deportes Iquique
EVEVE
Final1-1Pauză 0-0
Șanse înainte de meci, după cote
Deportes Iquique 37%Egal 28%Deportes Antofagasta 35%

Deportes Iquique 1-1 Deportes Antofagasta: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Deportes Iquique 1-1 Deportes Antofagasta (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG a ieșit (58%). Scorul exact 1-1 avea 11,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (3-9) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Deportes Iquiqueîn meciDeportes Antofagasta
3
Cornere
9
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Deportes Iquique vs Deportes Antofagasta

Deportes Iquique marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. Deportes Antofagasta marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,0. Ultimele 6 întâlniri directe: Deportes Iquique 1, egal 1, Deportes Antofagasta 4.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Deportes Iquiqueultimele 5Deportes Antofagasta
1,80
Puncte / meci
1,60
2,0
Goluri marcate / meci
2,2
0,8
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Deportes Iquique și ultimele 5 Deportes Antofagasta, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Deportes Iquique2-3-0

E
Deportes Iquique - Deportes Antofagasta17.08.26 · Primera B
1-1
V
Deportes Iquique - Deportes Copiapo14.08.26 · Primera B
4-0
E
Cobreloa Calama - Deportes Iquique09.08.26 · Primera B
1-1
V3-1
E
San Marcos Arica - Deportes Iquique01.08.26 · Primera B
1-1

Deportes Antofagasta2-2-1

E
Deportes Iquique - Deportes Antofagasta17.08.26 · Primera B
1-1
E0-0
V
Union Espanola - Deportes Antofagasta08.08.26 · Primera B
0-3
V
Deportes Antofagasta - Union San Felipe01.08.26 · Primera B
5-1
Î
Puerto Montt - Deportes Antofagasta26.07.26 · Primera B
3-2

Întâlniri directe Deportes Iquique - Deportes Antofagasta

Deportes Iquique 1Egal 1Deportes Antofagasta 4
E
Deportes Iquique - Deportes Antofagasta17.08.2026 · pauză 0-0
1-1
Î
Deportes Antofagasta - Deportes Iquique29.03.2026 · pauză 3-0
4-0
Î
Deportes Antofagasta - Deportes Iquique11.05.2025 · pauză 2-0
3-1
Î
Deportes Iquique - Deportes Antofagasta26.01.2025 · pauză 1-2
2-4
V
Deportes Iquique - Deportes Antofagasta29.06.2024 · pauză 2-0
3-1
Î
Deportes Antofagasta - Deportes Iquique23.06.2024 · pauză 1-1
2-1

V/E/Î din perspectiva Deportes Iquique. 5 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Deportes Iquique - Deportes Antofagasta

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Deportes Iquique2.4737% fără marjă
X · Egal3.3528% fără marjă
2 · Deportes Antofagasta2.6535% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.44
X2 1.44
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.23
Sub 2.5 1.97
Peste 2.5 1.75

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.47
Pauză peste 1.5 2.52

Cornere

Sub 9.5 2.05
Peste 9.5 1.69

Analiza de dinainte de meci

Deportes Iquique - Deportes Antofagasta s-a jucat luni, 17 august, în Primera B (Chile). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Deportes Iquique n-a pierdut niciunul (două victorii și trei egaluri). Golaveraj: 10-4. Deportes Antofagasta vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 5.

În ultimele 6 întâlniri directe, Deportes Iquique a câștigat o dată, Deportes Antofagasta de 4 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,8 goluri în medie. Ultima: Deportes Iquique - Deportes Antofagasta 1-1, pe 17 august 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.47 pentru gazde, 2.65 pentru oaspeți și 3.35 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.75, iar GG la 1.60.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Deportes Iquique și 1,4 pentru Deportes Antofagasta. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Deportes Iquique are 38%, Deportes Antofagasta 37%. Peste 2.5 goluri: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. Cota 1.75 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 58%. Cota de 1.60 e sub cea corectă (1.72) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Deportes Iquique - Deportes Antofagasta

Goluri estimate: 1,46 Deportes Iquique și 1,43 Deportes Antofagasta, total 2,89. 1X2 în model: 38% · 25% · 37%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

1-111,6%2-18,5%1-28,3%1-08,1%0-17,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-0
Cornere3-9
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startDeportes Iquique · 2.47
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Deportes Iquique - Deportes Antofagasta?

S-a jucat luni, 17 august, ora 03:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Deportes Iquique - Deportes Antofagasta?

În Primera B (Chile).

Cine era favorită în Deportes Iquique - Deportes Antofagasta?

Niciuna clar: cotele erau 2.47 la gazde și 2.65 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Deportes Iquique - Deportes Antofagasta?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din Primera B

Toată liga →