Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

UruguayUruguay · Primera Division

Defensor Sporting - Liverpool Montevideo

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

UruguayPrimera Division · Uruguay Final
Defensor Sporting
ÎEÎEE
Final1-2Pauză 1-2
Șanse înainte de meci, după cote
Defensor Sporting 15%Egal 68%Liverpool Montevideo 17%

Defensor Sporting 1-2 Liverpool Montevideo: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Defensor Sporting 1-2 Liverpool Montevideo (pauză 1-2). Înainte de start, modelul dădea 40% pentru victoria lui Liverpool Montevideo, iar cotele fără marjă 17%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 1,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 30%), iar GG a ieșit (37%). Scorul exact 1-2 avea 7,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (5-8) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Defensor Sportingîn meciLiverpool Montevideo
5
Cornere
8
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Defensor Sporting vs Liverpool Montevideo

Defensor Sporting marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,2. Liverpool Montevideo marchează 0,8 goluri pe meci și primește 0,6. La Defensor Sporting, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Defensor Sporting 3, egal 1, Liverpool Montevideo 3.

~1,9goluri estimate
30%peste 2,5 goluri
37%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Defensor Sportingultimele 5Liverpool Montevideo
0,60
Puncte / meci
1,60
0,6
Goluri marcate / meci
0,8
1,2
Goluri primite / meci
0,6
0
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Defensor Sporting și ultimele 5 Liverpool Montevideo, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Defensor Sporting0-3-2

Î
Defensor Sporting - Liverpool Montevideo26.07.26 · Primera Division
1-2
E
Cerro Largo - Defensor Sporting14.07.26 · Primera Division
1-1
Î
Cruzeiro MG - Defensor Sporting04.07.26 · Amicale intercluburi
2-0
E
Defensor Sporting - Boston River08.06.26 · Primera Division
1-1
E
Racing Montevideo - Defensor Sporting30.05.26 · Primera Division
0-0

Liverpool Montevideo2-2-1

V
Defensor Sporting - Liverpool Montevideo26.07.26 · Primera Division
1-2
Î
Liverpool Montevideo - Cerro CA12.07.26 · Primera Division
1-2
E
Liverpool Montevideo - Cerro Largo09.06.26 · Primera Division
0-0
V
Boston River - Liverpool Montevideo01.06.26 · Primera Division
0-1
E
Liverpool Montevideo - Racing Montevideo23.05.26 · Primera Division
0-0

Întâlniri directe Defensor Sporting - Liverpool Montevideo

Defensor Sporting 3Egal 1Liverpool Montevideo 3
Î
Defensor Sporting - Liverpool Montevideo26.07.2026 · pauză 1-2
1-2
V
Liverpool Montevideo - Defensor Sporting14.02.2026 · pauză 1-1
1-2
Î
Liverpool Montevideo - Defensor Sporting30.08.2025 · pauză 2-0
2-0
V
Defensor Sporting - Liverpool Montevideo15.06.2025 · pauză 2-2
4-2
Î
Defensor Sporting - Liverpool Montevideo08.03.2025 · pauză 0-0
0-1
V
Defensor Sporting - Liverpool Montevideo22.10.2024 · pauză 2-0
2-1
E
Liverpool Montevideo - Defensor Sporting19.04.2024 · pauză 0-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Defensor Sporting. 4 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Defensor Sporting - Liverpool Montevideo

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Defensor Sporting6.2515% fără marjă
X · Egal1.3568% fără marjă
2 · Liverpool Montevideo5.2517% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.38
X2 1.47
12 1.32

Goluri

Peste 1.5 1.46
Sub 2.5 1.50
Peste 2.5 2.42

Ambele marchează

GG Da 2.05
GG Nu 1.68

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.26
Pauză peste 1.5 3.45

Analiza de dinainte de meci

Defensor Sporting - Liverpool Montevideo s-a jucat duminică, 26 iulie, în Primera Division (Uruguay). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Defensor Sporting n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: trei egaluri și două înfrângeri. A marcat 3 goluri și a primit 6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Liverpool Montevideo are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 4-3.

În ultimele 7 întâlniri directe, Defensor Sporting a câștigat de 3 ori, Liverpool Montevideo de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Defensor Sporting - Liverpool Montevideo 1-2, pe 26 iulie 2026.

La case, diferența e mică: Defensor Sporting are cota 6.25, Liverpool Montevideo 5.25. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.42, iar GG la 2.05.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 0,8 pentru Defensor Sporting și 1,1 pentru Liverpool Montevideo. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 28% la victorie, față de 15%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. Casele dau 1.47, mai mult. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 70%. Cota de 1.50 e peste cea corectă (1.43). Nu marchează ambele (NG) merită privit: 63% în model, iar 1.68 plătește peste cota corectă de 1.59. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Defensor Sporting - Liverpool Montevideo

Goluri estimate: 0,84 Defensor Sporting și 1,07 Liverpool Montevideo, total 1,91. 1X2 în model: 28% · 32% · 40%. Peste 2,5: 30% (cotă corectă 3.33). GG: 37% (cotă corectă 2.70). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

15%0
28%1
27%2
17%3
8%4
5%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 70% · peste 2,5: 30% (verde).

Scoruri probabile

0-115,8%0-014,8%1-113,3%1-012,4%0-28,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,6 goluri, după cote 2,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 32%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză1-2
Cornere5-8
Cartonașe galbene1-3
Goluri estimate~1,9
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Defensor Sporting - Liverpool Montevideo?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 00:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Defensor Sporting - Liverpool Montevideo?

În Primera Division (Uruguay).

Unde s-a jucat Defensor Sporting - Liverpool Montevideo?

Pe Stadionul Luis Franzini, în Montevideo, duminică, 26 iulie, ora 00:00 (ora României).

Cine era favorită în Defensor Sporting - Liverpool Montevideo?

Niciuna clar: cotele erau 6.25 la gazde și 5.25 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Defensor Sporting - Liverpool Montevideo?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →