Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

UruguayUruguay · Primera Division

Danubio - Racing Montevideo

Statistici și rezultat final · duminică, 23 august

UruguayPrimera Division · Uruguay Final
Danubio
EÎEÎE
Final0-0Pauză 0-0
Racing Montevideo
VEVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Danubio 28%Egal 31%Racing Montevideo 41%

Danubio 0-0 Racing Montevideo: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Danubio 0-0 Racing Montevideo (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 31% pentru egalul, iar cotele fără marjă 31%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 1,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 71%), iar GG n-a ieșit (NG avea 64%). Scorul exact 0-0 avea 15,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (7-4) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Danubioîn meciRacing Montevideo
7
Cornere
4
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Danubio vs Racing Montevideo

Danubio marchează 0,4 goluri pe meci și primește 0,8. Racing Montevideo marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,8. La Danubio, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Danubio 1, egal 2, Racing Montevideo 3.

~1,9goluri estimate
29%peste 2,5 goluri
36%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Danubioultimele 5Racing Montevideo
0,60
Puncte / meci
1,60
0,4
Goluri marcate / meci
1,2
0,8
Goluri primite / meci
0,8
0
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
20%
20%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Danubio și ultimele 5 Racing Montevideo, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Danubio0-3-2

E
Boston River - Danubio15.08.26 · Primera Division
0-0
Î
Danubio - Cerro CA09.08.26 · Primera Division
0-1
E
Albion FC (URU) - Danubio01.08.26 · Primera Division
2-2
Î
Montevideo City Torque - Danubio25.07.26 · Primera Division
1-0
E
Danubio - Nacional Montevideo11.07.26 · Primera Division
0-0

Racing Montevideo2-2-1

V
Racing Montevideo - Nacional Montevideo15.08.26 · Primera Division
2-0
E
Maldonado - Racing Montevideo11.08.26 · Primera Division
2-2
V
Racing Montevideo - Boston River02.08.26 · Primera Division
1-0
Î
Cerro CA - Racing Montevideo26.07.26 · Primera Division
1-0
E
Racing Montevideo - CA Penarol13.07.26 · Primera Division
1-1

Întâlniri directe Danubio - Racing Montevideo

Danubio 1Egal 2Racing Montevideo 3
Î
Racing Montevideo - Danubio21.02.2026 · pauză 1-0
4-0
V
Racing Montevideo - Danubio02.11.2025 · pauză 1-1
1-2
Î
Danubio - Racing Montevideo18.06.2025 · pauză 1-0
1-2
E
Danubio - Racing Montevideo03.05.2025 · pauză 0-0
0-0
E
Racing Montevideo - Danubio17.11.2024 · pauză 0-0
0-0
Î
Danubio - Racing Montevideo19.05.2024 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Danubio. 3 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Danubio - Racing Montevideo

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Danubio3.2528% fără marjă
X · Egal3.0031% fără marjă
2 · Racing Montevideo2.2241% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.53
X2 1.29
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.47
Sub 2.5 1.45
Peste 2.5 2.47

Ambele marchează

GG Da 2.12
GG Nu 1.65

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.23
Pauză peste 1.5 3.40

Cornere

Sub 9.5 1.64
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Danubio - Racing Montevideo s-a jucat duminică, 23 august, în Primera Division (Uruguay). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Danubio n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: trei egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 2-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Racing Montevideo vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 6 întâlniri directe, Danubio a câștigat o dată, Racing Montevideo de 3 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,8 goluri în medie. Ultima: Racing Montevideo - Danubio 4-0, pe 21 februarie 2026.

Racing Montevideo pleacă favorită, la cota 2.22. Egalul e la 3.00, iar Danubio la 3.25. Fără marja caselor, asta înseamnă 41% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.47, iar GG la 2.12.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 0,8 pentru Danubio și 1,1 pentru Racing Montevideo. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 74% în model, iar 1.29 e aproape de cota corectă (1.35). Sub 2.5 goluri: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. Cota 1.45 e cam la nivelul ăsta. Pentru nu marchează ambele (NG), modelul calculează 64%. Cota de 1.65 e peste cea corectă (1.56). Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Danubio - Racing Montevideo

Goluri estimate: 0,78 Danubio și 1,11 Racing Montevideo, total 1,89. 1X2 în model: 26% · 31% · 43%. Peste 2,5: 29% (cotă corectă 3.45). GG: 36% (cotă corectă 2.78). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 71% · peste 2,5: 29% (verde).

Scoruri probabile

0-116,8%0-015,1%1-113,1%1-011,8%0-29,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Danubio. Danubio a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,6 goluri, după cote 2,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 31%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Cornere7-4
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startRacing Montevideo · 2.22
Goluri estimate~1,9
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Danubio - Racing Montevideo?

S-a jucat duminică, 23 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat Danubio - Racing Montevideo?

În Primera Division (Uruguay).

Unde s-a jucat Danubio - Racing Montevideo?

Pe Jardines Del Hipódromo, în Montevideo, duminică, 23 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Danubio - Racing Montevideo?

Racing Montevideo pleca favorită, la cota 2.22. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în Danubio - Racing Montevideo?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →