Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

UruguayUruguay · Primera Division

Danubio - CA Penarol

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 5 septembrie

UruguayPrimera Division · Uruguay Final
Danubio
ÎÎVEE
Final0-4Pauză 0-1
CA Penarol
EÎVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Danubio 20%Egal 27%CA Penarol 53%

Danubio 0-4 CA Penarol: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Danubio 0-4 CA Penarol (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 48% pentru victoria lui CA Penarol, iar cotele fără marjă 53%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 32%), iar GG n-a ieșit (NG avea 63%). Scorul exact 0-4 avea 1,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (7-3) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Danubioîn meciCA Penarol
7
Cornere
3
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Danubio vs CA Penarol

Danubio marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,0. CA Penarol marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,8. La Danubio, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. În directe, Danubio nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~2,0goluri estimate
32%peste 2,5 goluri
37%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Danubioultimele 5CA Penarol
1,00
Puncte / meci
1,60
0,6
Goluri marcate / meci
1,0
1,0
Goluri primite / meci
0,8
1
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
40%
20%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Danubio și ultimele 5 CA Penarol, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Danubio1-2-2

Î
Montevideo City Torque - Danubio02.09.26 · Copa Uruguay
2-0
Î
CA Progreso - Danubio29.08.26 · Primera Division
1-0
V
Danubio - Atenas San Carlos26.08.26 · Copa Uruguay
3-2
E
Danubio - Racing Montevideo23.08.26 · Primera Division
0-0
E
Boston River - Danubio15.08.26 · Primera Division
0-0

CA Penarol2-2-1

E
Atenas San Carlos - CA Penarol03.09.26 · Copa Uruguay
2-2
Î
CA Penarol - Nacional Montevideo30.08.26 · Primera Division
0-1
V
CA Penarol - Montevideo City Torque27.08.26 · Copa Uruguay
1-0
E
Maldonado - CA Penarol23.08.26 · Primera Division
0-0
V
CA Penarol - Central Espanol17.08.26 · Primera Division
2-1

Întâlniri directe Danubio - CA Penarol

Danubio 0Egal 1CA Penarol 4
E
CA Penarol - Danubio08.03.2026 · pauză 0-1
1-1
Î
CA Penarol - Danubio06.10.2025 · pauză 0-0
2-0
Î
Danubio - CA Penarol05.04.2025 · pauză 0-1
0-1
Î
Danubio - CA Penarol16.10.2024 · pauză 0-0
0-1
Î
CA Penarol - Danubio15.04.2024 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Danubio. 0 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Danubio - CA Penarol

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Danubio4.6520% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · CA Penarol1.7353% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.95
X2 1.14
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.41
Sub 2.5 1.52
Peste 2.5 2.30

Ambele marchează

GG Da 2.20
GG Nu 1.60

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.27
Pauză peste 1.5 3.15

Cornere

Sub 9.5 1.60
Peste 9.5 2.20

Analiza de dinainte de meci

Danubio - CA Penarol s-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, în Primera Division (Uruguay). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Danubio are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 3-5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. CA Penarol vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 4.

În ultimele 5 întâlniri directe, Danubio a câștigat niciodată, CA Penarol de 4 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,6 goluri în medie. Ultima: CA Penarol - Danubio 1-1, pe 8 martie 2026.

CA Penarol pleacă favorită, la cota 1.73. Egalul e la 3.35, iar Danubio la 4.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 53% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.30, iar GG la 2.20.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 0,8 pentru Danubio și 1,2 pentru CA Penarol. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 78% în model, dar la 1.14 plătește sub cota corectă de 1.28. Sub 2.5 goluri: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. Cota 1.52 e cam la nivelul ăsta. Pentru nu marchează ambele (NG), modelul calculează 63%. Cota de 1.60 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Danubio - CA Penarol

Goluri estimate: 0,75 Danubio și 1,24 CA Penarol, total 1,99. 1X2 în model: 22% · 30% · 48%. Peste 2,5: 32% (cotă corectă 3.13). GG: 37% (cotă corectă 2.70). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

14%0
27%1
27%2
18%3
9%4
5%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 68% · peste 2,5: 32% (verde).

Scoruri probabile

0-117,0%0-013,7%1-112,7%0-210,5%1-010,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,7 goluri, după cote 2,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 30%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-4
Pauză0-1
Cornere7-3
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startCA Penarol · 1.73
Goluri estimate~2,0
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Danubio - CA Penarol?

S-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, ora 21:00 (ora României) și s-a terminat 0-4.

În ce competiție s-a jucat Danubio - CA Penarol?

În Primera Division (Uruguay).

Unde s-a jucat Danubio - CA Penarol?

Pe Jardines Del Hipódromo, în Montevideo, sâmbătă, 5 septembrie, ora 21:00 (ora României).

Cine era favorită în Danubio - CA Penarol?

CA Penarol pleca favorită, la cota 1.73. Meciul s-a terminat 0-4.

Câte goluri s-au marcat în Danubio - CA Penarol?

4 goluri, scor final 0-4. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,0.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →