CSKA Moscova (F) – Ryazan VDV (F)
Ultimele 5 / 5: CSKA Moscova (F) marchează 3.6 și primește 0.4. Ryazan VDV (F) 0.4 / 2.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 78% · Egal 16% · Oaspete 6%
Goluri / meci
3.6 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 100%
GG
—
Analiză CSKA Moscova (F) – Ryazan VDV (F)
CSKA Moscova (F) o primește pe Ryazan VDV (F) duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Supreme Division (F) (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CSKA Moscova (F) are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 18 goluri marcate și 2 goluri primite (3,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Ryazan VDV (F) are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 14 goluri primite (0,4 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, CSKA Moscova (F) stă mai bine, cu o diferență de 3,00 puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, CSKA Moscova (F) a câștigat 6, Ryazan VDV (F) a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 6. Ultima întâlnire, pe 24.07.2026, s-a terminat CSKA Moscova (F) 2–1 Ryazan VDV (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.16 / 5.55 / 15.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 78% pentru CSKA Moscova (F), 16% pentru egal și 6% pentru Ryazan VDV (F). Favorită e CSKA Moscova (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,20 goluri estimate pentru CSKA Moscova (F) și 0,40 pentru Ryazan VDV (F), adică 3,60 în total. Cu aceste valori, CSKA Moscova (F) câștigă în 90% din cazuri, egalul iese în 8%, iar Ryazan VDV (F) câștigă în 2%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 32%, iar cel mai probabil scor exact este 3–0, cu 14,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CSKA Moscova (F) | Ryazan VDV (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 5-0-0 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 3,00 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 18 (3,6) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 14 (2,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 6 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 3,20 | 0,40 |
| Șanse de victorie (model) | 90% | 2% |
Goluri estimate
3,20 – 0,40 · total 3,60
1X2 model
90% · 8% · 2%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
32% · cotă corectă 3.13
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| CSKA Moscov. ↓ / Ryazan VDV . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 1,1 | 0,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
| 1 | 8,7 | 3,5 | 0,7 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 2 | 14,0 | 5,6 | 1,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 3 | 14,9 | 6,0 | 1,2 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 11,9 | 4,8 | 1,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 7,6 | 3,1 | 0,6 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CSKA Moscova (F), coloane = goluri Ryazan VDV (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Ryazan VDV (F). Ryazan VDV (F) primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Ryazan VDV (F). Ryazan VDV (F) a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie CSKA Moscova (F) are 90% în model (cotă corectă 1.11), iar cota 1.16 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Nu marchează ambele (NG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 3–0 (14,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 24.07.26 | CSKA Moscova (F) – Ryazan VDV (F) | 2–1 | 2–1 |
| 23.05.26 | Ryazan VDV (F) – CSKA Moscova (F) | 0–1 | 0–1 |
| 19.09.25 | Ryazan VDV (F) – CSKA Moscova (F) | 1–2 | 1–3 |
| 08.03.25 | CSKA Moscova (F) – Ryazan VDV (F) | 3–0 | 4–0 |
| 17.08.24 | Ryazan VDV (F) – CSKA Moscova (F) | 0–0 | 0–5 |
| 15.03.24 | CSKA Moscova (F) – Ryazan VDV (F) | 0–0 | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CSKA Moscova (F) – Ryazan VDV (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CSKA Moscova (F) – Ryazan VDV (F)?
Meciul face parte din Supreme Division (F) (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CSKA Moscova (F) – Ryazan VDV (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.16 / 5.55 / 15.00. Fără marjă, asta înseamnă 78% pentru CSKA Moscova (F), 16% egal și 6% pentru Ryazan VDV (F), cu CSKA Moscova (F) favorită la cota 1.16.
Câte goluri se așteaptă în CSKA Moscova (F) – Ryazan VDV (F)?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (3,20 pentru CSKA Moscova (F), 0,40 pentru Ryazan VDV (F)). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 32%, iar cel mai probabil scor este 3–0.