Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

EcuadorEcuador · Seria A

CSD Macara - Deportivo Cuenca

Statistici și rezultat final · miercuri, 22 iulie

EcuadorSeria A · Ecuador Final
CSD Macara
ÎVVVV
Final3-0Pauză 1-0
Deportivo Cuenca
ÎEÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
CSD Macara 43%Egal 31%Deportivo Cuenca 25%

CSD Macara 3-0 Deportivo Cuenca: statisticile meciului

Meciul s-a terminat CSD Macara 3-0 Deportivo Cuenca (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 52% pentru victoria lui CSD Macara, iar cotele fără marjă 43%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 32%), iar GG n-a ieșit (NG avea 65%). Scorul exact 3-0 avea 5,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (4-3) și 5 cartonașe galbene (2-3).

CSD Macaraîn meciDeportivo Cuenca
4
Cornere
3
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici CSD Macara vs Deportivo Cuenca

CSD Macara marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,6. Deportivo Cuenca marchează 0,2 goluri pe meci și primește 1,2. La Deportivo Cuenca, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: CSD Macara 2, egal 3, Deportivo Cuenca 3.

~2,0goluri estimate
32%peste 2,5 goluri
35%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
CSD Macaraultimele 5Deportivo Cuenca
2,40
Puncte / meci
0,40
1,4
Goluri marcate / meci
0,2
0,6
Goluri primite / meci
1,2
4
Victorii
0
40%
Peste 2,5 goluri
0%
40%
Ambele marchează
20%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri CSD Macara și ultimele 5 Deportivo Cuenca, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

CSD Macara4-0-1

Î
Delfin - CSD Macara18.07.26 · Seria A
2-1
V
CSD Macara - Mushuc Runa15.07.26 · Seria A
2-1
V
Tecnico Universitario - CSD Macara11.07.26 · Seria A
0-2
V
CSD Macara - LDU Quito05.07.26 · Seria A
1-0
V
Club Deportivo Cuenca Juniors - CSD Macara05.06.26 · Copa Ecuador, Quadrangular Semifinal
0-1

Deportivo Cuenca0-2-3

E
Leones del Norte - Deportivo Cuenca16.07.26 · Seria A
1-1
Î
Deportivo Cuenca - Aucas12.07.26 · Seria A
0-1
Î
Barcelona SC - Deportivo Cuenca05.07.26 · Seria A
2-0
E
Club La Union - Deportivo Cuenca02.06.26 · Copa Ecuador, Quadrangular Semifinal
0-0

Întâlniri directe CSD Macara - Deportivo Cuenca

CSD Macara 2Egal 3Deportivo Cuenca 3
E
Deportivo Cuenca - CSD Macara21.03.2026 · pauză 1-0
1-1
Î
CSD Macara - Deportivo Cuenca13.12.2025 · pauză 0-1
0-1
Î
CSD Macara - Deportivo Cuenca13.12.2025 · pauză 0-1
0-1
V
Deportivo Cuenca - CSD Macara08.11.2025 · pauză 0-1
0-2
E
Deportivo Cuenca - CSD Macara02.08.2025 · pauză 0-0
1-1
Î
CSD Macara - Deportivo Cuenca11.04.2025 · pauză 0-1
0-1
V
CSD Macara - Deportivo Cuenca24.08.2024 · pauză 2-1
3-1
E
Deportivo Cuenca - CSD Macara20.03.2024 · pauză 0-0
1-1

V/E/Î din perspectiva CSD Macara. 1 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi CSD Macara - Deportivo Cuenca

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · CSD Macara2.1543% fără marjă
X · Egal2.9531% fără marjă
2 · Deportivo Cuenca3.6525% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.26
X2 1.58
12 1.36

Goluri

Peste 1.5 1.45
Sub 2.5 1.50
Peste 2.5 2.42

Ambele marchează

GG Da 2.02
GG Nu 1.71

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.28
Pauză peste 1.5 3.35

Cornere

Sub 9.5 1.65
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

CSD Macara - Deportivo Cuenca s-a jucat miercuri, 22 iulie, în Seria A (Ecuador). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

CSD Macara vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 3. Deportivo Cuenca n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: două egaluri și trei înfrângeri. Golaveraj: 1-6. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5.

În ultimele 8 întâlniri directe, CSD Macara a câștigat de 2 ori, Deportivo Cuenca de 3 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,9 goluri în medie. Ultima: Deportivo Cuenca - CSD Macara 1-1, pe 21 martie 2026.

Casele o dau favorită pe CSD Macara, la 2.15, cu egalul la 2.95. Fără marja caselor, asta înseamnă 43% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.42, iar GG la 2.02.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 1,3 pentru CSD Macara și 0,7 pentru Deportivo Cuenca. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 52% la victorie, față de 43%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie CSD Macara: 52% în model, cota corectă ar fi 1.92. Casele dau 2.15, mai mult. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 68%. Cota de 1.50 e corectă, fără plus. Nu marchează ambele (NG) merită privit: 65% în model, iar 1.71 plătește peste cota corectă de 1.54. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități CSD Macara - Deportivo Cuenca

Goluri estimate: 1,29 CSD Macara și 0,67 Deportivo Cuenca, total 1,96. 1X2 în model: 52% · 29% · 19%. Peste 2,5: 32% (cotă corectă 3.13). GG: 35% (cotă corectă 2.86). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

14%0
27%1
27%2
18%3
9%4
5%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 68% · peste 2,5: 32% (verde).

Scoruri probabile

1-018,2%0-014,1%1-112,2%2-011,7%0-19,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Deportivo Cuenca. Deportivo Cuenca a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,7 goluri, după cote 2,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză1-0
Cornere4-3
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startCSD Macara · 2.15
Goluri estimate~2,0
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat CSD Macara - Deportivo Cuenca?

S-a jucat miercuri, 22 iulie, ora 22:00 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat CSD Macara - Deportivo Cuenca?

În Seria A (Ecuador).

Cine era favorită în CSD Macara - Deportivo Cuenca?

CSD Macara pleca favorită, la cota 2.15. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în CSD Macara - Deportivo Cuenca?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,0.

Alte meciuri din Seria A

Toată liga →