Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

EcuadorEcuador · Seria A

CS Emelec - Tecnico Universitario

Statistici și rezultat final · luni, 17 august

EcuadorSeria A · Ecuador Final
CS Emelec
VEÎÎE
Final2-1Pauză 2-0
Tecnico Universitario
ÎÎÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
CS Emelec 95%Egal 3%Tecnico Universitario 2%

CS Emelec 2-1 Tecnico Universitario: statisticile meciului

Meciul s-a terminat CS Emelec 2-1 Tecnico Universitario (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 74% pentru victoria lui CS Emelec, iar cotele fără marjă 95%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 42%), iar GG a ieșit (30%). Scorul exact 2-1 avea 7,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (4-8) și 2 cartonașe galbene (0-2).

CS Emelecîn meciTecnico Universitario
4
Cornere
8
0
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici CS Emelec vs Tecnico Universitario

CS Emelec marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,2. Tecnico Universitario marchează 0,4 goluri pe meci și primește 2,6. La Tecnico Universitario, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: CS Emelec 4, egal 2, Tecnico Universitario 1.

~2,4goluri estimate
42%peste 2,5 goluri
30%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
CS Emelecultimele 5Tecnico Universitario
1,00
Puncte / meci
0,60
0,8
Goluri marcate / meci
0,4
1,2
Goluri primite / meci
2,6
1
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
20%
4
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri CS Emelec și ultimele 5 Tecnico Universitario, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

CS Emelec1-2-2

V
CS Emelec - Tecnico Universitario17.08.26 · Seria A
2-1
E
Guayaquil City - CS Emelec10.08.26 · Seria A
0-0
Î
CS Emelec - Aucas02.08.26 · Seria A
0-2
Î
Deportivo Cuenca - CS Emelec28.07.26 · Seria A
2-1
E
CS Emelec - Mushuc Runa24.07.26 · Seria A
1-1

Tecnico Universitario1-0-4

Î
CS Emelec - Tecnico Universitario17.08.26 · Seria A
2-1
Î
Tecnico Universitario - Mushuc Runa10.08.26 · Seria A
0-3
V
Tecnico Universitario - Manta26.07.26 · Seria A
1-0

Întâlniri directe CS Emelec - Tecnico Universitario

CS Emelec 4Egal 2Tecnico Universitario 1
V
CS Emelec - Tecnico Universitario17.08.2026 · pauză 2-0
2-1
V
Tecnico Universitario - CS Emelec22.04.2026 · pauză 0-0
0-1
V
Tecnico Universitario - CS Emelec17.08.2025 · pauză 0-0
0-1
Î
CS Emelec - Tecnico Universitario28.04.2025 · pauză 0-1
0-1
V
CS Emelec - Tecnico Universitario23.09.2024 · pauză 2-0
3-1
E
CS Emelec - Tecnico Universitario09.09.2024 · pauză 0-0
0-0
E
Tecnico Universitario - CS Emelec08.04.2024 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva CS Emelec. 2 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi CS Emelec - Tecnico Universitario

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · CS Emelec1.0095% fără marjă
X · Egal30.003% fără marjă
2 · Tecnico Universitario50.002% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.14
X2 2.02
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.45
Sub 2.5 1.51
Peste 2.5 2.40

Ambele marchează

GG Da 2.27
GG Nu 1.57

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.29
Pauză peste 1.5 3.30

Analiza de dinainte de meci

CS Emelec - Tecnico Universitario s-a jucat luni, 17 august, în Seria A (Ecuador). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, CS Emelec are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 4-6. Tecnico Universitario vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 2 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 7 întâlniri directe, CS Emelec a câștigat de 4 ori, Tecnico Universitario o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,7 goluri în medie. Ultima: CS Emelec - Tecnico Universitario 2-1, pe 17 august 2026.

CS Emelec pleacă favorită, la cota 1.00. Egalul e la 30.00, iar Tecnico Universitario la 50.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 95% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.40, iar GG la 2.27.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,9 pentru CS Emelec și 0,4 pentru Tecnico Universitario. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 74% la victorie, față de 95%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie CS Emelec: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. La 1.00, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 58%. Cota de 1.51 e sub cea corectă (1.72) și nu merită. Nu marchează ambele (NG) merită privit: 70% în model, iar 1.57 plătește peste cota corectă de 1.43. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități CS Emelec - Tecnico Universitario

Goluri estimate: 1,93 CS Emelec și 0,43 Tecnico Universitario, total 2,36. 1X2 în model: 74% · 19% · 7%. Peste 2,5: 42% (cotă corectă 2.38). GG: 30% (cotă corectă 3.33). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 58% · peste 2,5: 42% (verde).

Scoruri probabile

1-018,2%2-017,6%3-011,3%0-09,4%1-17,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Tecnico Universitario. Tecnico Universitario a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Tecnico Universitario. Tecnico Universitario a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Favorit fără formă. CS Emelec e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză2-0
Cornere4-8
Cartonașe galbene0-2
Favorită la startCS Emelec · 1.00
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat CS Emelec - Tecnico Universitario?

S-a jucat luni, 17 august, ora 00:15 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat CS Emelec - Tecnico Universitario?

În Seria A (Ecuador).

Cine era favorită în CS Emelec - Tecnico Universitario?

CS Emelec pleca favorită, la cota 1.00. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în CS Emelec - Tecnico Universitario?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din Seria A

Toată liga →