Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

EcuadorEcuador · Seria A

CS Emelec - Aucas

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

EcuadorSeria A · Ecuador Final
CS Emelec
ÎÎEÎV
Final0-2Pauză 0-1
Aucas
VÎÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
CS Emelec 42%Egal 30%Aucas 28%

CS Emelec 0-2 Aucas: statisticile meciului

Meciul s-a terminat CS Emelec 0-2 Aucas (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 36% pentru victoria lui Aucas, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 51%), iar GG n-a ieșit (NG avea 46%). Scorul exact 0-2 avea 6,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (4-3) și 3 cartonașe galbene (2-1).

CS Emelecîn meciAucas
4
Cornere
3
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici CS Emelec vs Aucas

CS Emelec marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,2. Aucas marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,8. Ultimele 8 întâlniri directe: CS Emelec 1, egal 2, Aucas 5.

~2,6goluri estimate
49%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
CS Emelecultimele 5Aucas
0,80
Puncte / meci
1,20
1,0
Goluri marcate / meci
1,0
2,2
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
5

Ultimele 5 meciuri CS Emelec și ultimele 5 Aucas, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

CS Emelec1-1-3

Î
CS Emelec - Aucas02.08.26 · Seria A
0-2
Î
Deportivo Cuenca - CS Emelec28.07.26 · Seria A
2-1
E
CS Emelec - Mushuc Runa24.07.26 · Seria A
1-1
Î
Independiente del Valle - CS Emelec20.07.26 · Seria A
6-1
V
Orense - CS Emelec17.07.26 · Seria A
0-2

Aucas2-0-3

V
CS Emelec - Aucas02.08.26 · Seria A
0-2
Î
Aucas - CSD Macara26.07.26 · Seria A
1-4
Î
Orense - Aucas24.07.26 · Seria A
2-1
V
Tecnico Universitario - Aucas19.07.26 · Seria A
0-1
Î
Aucas - Independiente del Valle17.07.26 · Seria A
0-3

Întâlniri directe CS Emelec - Aucas

CS Emelec 1Egal 2Aucas 5
Î
CS Emelec - Aucas02.08.2026 · pauză 0-1
0-2
Î
Aucas - CS Emelec13.04.2026 · pauză 0-0
2-0
Î
CS Emelec - Aucas23.11.2025 · pauză 0-1
0-2
E
Aucas - CS Emelec19.10.2025 · pauză 0-0
0-0
V
Aucas - CS Emelec31.08.2025 · pauză 0-0
1-2
Î
CS Emelec - Aucas12.05.2025 · pauză 0-0
0-1
E
CS Emelec - Aucas07.10.2024 · pauză 0-0
0-0
Î
Aucas - CS Emelec20.04.2024 · pauză 3-0
3-1

V/E/Î din perspectiva CS Emelec. 2 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi CS Emelec - Aucas

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · CS Emelec2.2042% fără marjă
X · Egal3.0530% fără marjă
2 · Aucas3.3028% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.28
X2 1.59
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.43
Sub 2.5 1.53
Peste 2.5 2.35

Ambele marchează

GG Da 2.02
GG Nu 1.71

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.28
Pauză peste 1.5 3.30

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

CS Emelec - Aucas s-a jucat duminică, 2 august, în Seria A (Ecuador). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

CS Emelec vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 11. În ultimele 5 meciuri, Aucas are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-9.

În ultimele 8 întâlniri directe, CS Emelec a câștigat o dată, Aucas de 5 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,8 goluri în medie. Ultima: CS Emelec - Aucas 0-2, pe 2 august 2026.

Casele o dau favorită pe CS Emelec, la 2.20, cu egalul la 3.05. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.35, iar GG la 2.02.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,3 pentru CS Emelec și 1,3 pentru Aucas. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: CS Emelec are 38%, Aucas 36%. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 74%. Cota de 1.43 e peste cea corectă (1.35). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități CS Emelec - Aucas

Goluri estimate: 1,34 CS Emelec și 1,30 Aucas, total 2,64. 1X2 în model: 38% · 26% · 36%. Peste 2,5: 49% (cotă corectă 2.04). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 51% · peste 2,5: 49% (verde).

Scoruri probabile

1-112,4%1-09,6%0-19,3%2-18,3%1-28,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: CS Emelec. CS Emelec a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Aucas. Aucas a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,0 goluri, după cote 2,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. CS Emelec e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-2
Pauză0-1
Cornere4-3
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startCS Emelec · 2.20
Goluri estimate~2,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat CS Emelec - Aucas?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 03:00 (ora României) și s-a terminat 0-2.

În ce competiție s-a jucat CS Emelec - Aucas?

În Seria A (Ecuador).

Cine era favorită în CS Emelec - Aucas?

CS Emelec pleca favorită, la cota 2.20. Meciul s-a terminat 0-2.

Câte goluri s-au marcat în CS Emelec - Aucas?

2 goluri, scor final 0-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din Seria A

Toată liga →